„Lepiej późno niż wcale” – zgodnie i rodzinnie w Niezgodzie

608

Mieszkańcy Niezgody uczestniczyli w festynie rodzinnym podczas którego oprócz zabaw przygotowano także rozgrywki o Puchar Sołtysa. Wystąpiły trzy drużyny: Sokół Łąki (gmina i powiat milicki),OSP Warzęgowo (gmina i powiat wołowski) oraz gospodarz czyli drużyna wsi Niezgoda. Zwycięzcą została drużyna Sokoła, która otrzymała okazały puchar ufundowany przez sołtysa Niezgody. Pozostałe drużyny otrzymały kubki promujące wieś Niezgoda.

Po turnieju piłkarskim przyszedł czas na turniej piłki siatkowej, w którym wzięły udział trzy drużyny: jedna z Radziądza oraz dwie z Niezgody. Wyniki spotkań: Niezgoda I – Radziądz 2:0, Niezgoda II-Radziądz 0:2, Niezgoda I – Niezgoda II 2:0. Zwycięzcą turnieju została Niezgoda I, która otrzymała puchar, a pozostałe dwie ekipy kubki promujące Niezgodę.

Po zmaganiach turniejowych przyszedł czas na gry i zabawy dla dzieci oraz zamek dmuchany ufundowany przez Kasę Wspólnotę ze Żmigrodu, z którego dzieci mogły korzystać za darmo podczas trwania całego festynu. W czasie zabawy dzieci odwiedził królik Baks, z którym najmłodsi chętnie się bawili i pozowali do zdjęć.

Około godziny 19 przyszedł czas na zmagania strongmenów rywalizujących w trzech konkurencjach. Do rywalizacji przystąpiło jedenastu śmiałków. Pierwszą konkurencją było podnoszenie ciężarków, drugą przetaczanie opony, a trzecią przeciąganie samochodu.

W czasie festynu można było napić się piwa oraz zjeść kiełbasę z grilla, pajdę chleba ze smalcem, frytki oraz placki upieczone przez gospodynie z  Niezgody.

O godzinie 21 przyszedł czas na ostatni konkurs festynu, czyli konkurs tańca. Spośród wszystkich par współzawodniczących na parkiecie dostojne jury  wyróżniło trzy,  które otrzymały nagrody. Festyn zakończył się grubo po północy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here