Ukrainiec najszybszy w Biegu Trzech Wież

76

To był najbardziej wyczekiwany bieg, podczas Dni Prusic. Bieg główny rozpoczął się kilka minut po godz. 16. Biegacze mieli pokonać trasę 10 kom, dwie pętle wytyczone ulicami Prusic. W tym roku na starcie stanęło 99 zawodników. Jak mówili organizatorzy, przygotowani byli na znacznie większą ilość biegaczy. Jednak na sobotni wieczór zaplanowano półmaraton we Wrocławiu i być może, niektórzy biegacze chcieli oszczędzać siły na ten bieg. Nie zawiedli jednak lokalni biegacze. Niektórzy podkreślali, że wybierają się również rywalizować do Wrocławia. Jak się okazało, na prusicki bieg przyjechali biegacze z zagranicy, zawodnicy bardzo szybcy, przy których lokalni biegacze mieli małe szanse na zwycięstwo. Uroczysty znak rozpoczęcia biegu, wystrzał z pistoletu, wykonał Rafał Jurkowlaniec, który znany jest z zamiłowania do sportu. Już po pierwszym okrążeniu było widać, że goście z zagranicy mają ogromną przewagę. Po pokonaniu pętli wygladali jakby dopiero rozpoczęli bieg.

Pierwszy na metę, z czasem 30min 36 sek. dotarł Iukhymchuk Mykola, drugi był Tonui John z czasem 31min 29 sek., natomiast trzeci Gonchar Oleksij z czasem 32 min 11 sek.

Do „pierwszych piątek” w poszczególnych kategoriach weszli następujący zawodnicy z terenu naszego powiatu: 4. Maciej Ciosek z Trzebnicy (M16); 4. Zbigniew Ziober ze Żmigrodu (M20), w kat. M30: 2. Jakub Kramarz z Prusic, 3. Karol Komoroski z Ujeźdźca Małego,5. Marcin Stefaniak z Pęgowa; w kat. M40: 1. Andrzej Hazubski, 2.Zbigniew Kaczmarek, 3. Ireneusz Jarecki (wszyscy z Trzebnicy); w kat M50 5 miejsce zajął Jan Nowiński z Trzebnicy; Anna Grochowska ze Żmigrodu zajęła najwyższe miejsce wśród biegaczek z naszego powiatu i na metę przybiegła jako 6 kobieta, natomiast Anna Hazybska przybiegła jako 8. Anna grochowska wygrała również kat.K30; a Anna Hazuska K40.

Igor Bandrowicz, burmistrz Prusic przybiegł na metę jako 85 zawodnik.

Najlepsi zawodnicy otrzymali nagrody pieniężne, a uroczysta dekoracja odbyła się na głównej scenie.