Kura, co została kogutem

702

Pod koniec kolejnego wydania „Faktów”, prezenter poinformował o „skandalu w kurniku”: – Na starość jedna z kur postanowiła, że będzie kogutem i zaczęła się zmieniać: przestała znosić jaja, a zaczęła piać jak kogut. Jej właściciele łapią się za głowy…

W dalszej części zaprezentowano widzom kilkuminutowy materiał. Reporterka Faktów – Jadwiga Jarzębowicz, wyjaśnia, że z kurą przez 2 lata nie było żadnego problemu, wręcz przeciwnie – „niosła się jak mało która”. Potwierdzeniem słów dziennikarki jest wypowiedź właściciela gospodarstwa, pana Mariana. Powiedział, że jajka tej kury ledwo mieściły się w łubiankach. – Te jajka od niej, to już nie ma. Sąsiadki je brały, bo im po prostu smakowały – dodała żona, pani Maria.

Kura wreszcie zbuntowała się przeciw panującym w kurniku konwenansom i nie tylko przestała się nieść, ale nawet zaczęła piać: – Obudziłam się i po raz pierwszy usłyszałam pianie koguta. Od kilku lat tutaj kogut nie piał, więc zdziwiłam się – relacjonowała sąsiadka.

Co ciekawe, naukowców ta kurza przemiana wcale nie zdziwiła. Twierdzą bowiem, że starsze kury mogą mieć więcej męskich hormonów, co może powodować u nich pewne zmiany. – Pod wpływem warunków środowiskowych i chorobowych może dojść do zmian wyglądu i zachowania osobników – wyjaśniał prof. Jan Twardoń z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Na zakończenie materiału telewizyjnego dowiadujemy się, że kura zaczęła się zmieniać w koguta, gdy do kurnika trafiły młode kurki.

Jakie będą dalsze losy zbuntowanej kury? Czy do zmiany płci i poglądów namówi swoje młodsze towarzyszki – nioski? Tego nie chce uparcie zdradzić. Na facebooku został założony specjalny profil poświęcony zawońskiej kurze:    www.facebook.com/kura.kogut.16?hc_location=stream.

Ma już nawet pierwszy fanów, którzy podziwiają jej odwagę. Obecnie jest ich dziewięciu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here