„Chcielibyśmy jeszcze tu wrócić”

65

Goście zatrzymali się w Schronisku Młodzieżowym w Kuraszkowie.  Jak się okazało, opiekunki oraz niektóre dzieci bardzo dobre znają  język polski, więc nie było żadnych problemów bariera w porozumiewaniu się.  – Nasi dziadkowie to Polacy, którzy mówili do nas po polsku od urodzenia. Poza tym Ukraińcy mający polskie korzenie chcą się uczyć waszego języka – mówi pani Wiktoria, nauczycielka oraz opiekunka wycieczki.

Koordynatorką pobytu młodzieży ze strony Starostwa Powiatowego była Sabina Jankowska, a  oprowadzaniem gości po okolicznych terenach zajmowała się Magdalena Brodala, dyrektorka Zespołu Szkół Specjalnych w Żmigrodzie. Podczas swojego pobytu goście zwiedzili m.in. Żmigród, trzebnicką bazylikę, klasztor i muzeum regionalne;  poznali także (na kajakach i na rowerach) Krajobrazowy Park Doliny Baryczy. Odwiedzili Wrocław i wspinali się na Ślężę. Skorzystali również z atrakcji Trzebnickiego Parku Wodnego „Zdrój”. W ostatnim dniu swego pobytu przyjechali do stolicy powiatu, aby przespacerować się po Kociej Górze oraz posłuchać historycznych ciekawostek. Po trzebnickich terenach gości oprowadzał nasz redakcyjny kolega Wojtek Kowalski.

– Bardzo nam się tutaj podoba. Mieszkacie w pięknych okolicach. Mamy nadzieję, że jeszcze kiedyś tu przyjedziemy – powiedziała pani Wiktoria.  Na zakończenie, bogatego w różnorodne wrażenia pobytu, starostwo zorganizowało gościom pożegnalne ognisko.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here