Co dalej z budową szkoły podstawowej?

430

Przypomnijmy, że na dokończenie prac (po rozwiązaniu umowy z głównym wykonawcą firmą Interm), gmina zaplanowała wydać 6 mln złotych.

Otworzono już oferty złożone we wszystkich przetargach, niektóre rozstrzygnięto. I tak, najniższą ofertę na zagospodarowanie terenu wokół szkoły złożyło trzebnickie przedsiębiorstwo – Brukarstwo „Marek Krzak”. Przedsiębiorca zaproponował, że wykona prace za 404,5 tys. zł.Oferty na dostawę i montaż dźwigów, czyli wind, w budynku przeznaczonym na szkołę podstawową i muzyczną wykona, a właściwie dokończy jedyny oferent w tym przetargu – firma Zemd Technika Dźwigowa Wojciech Janicki, Marcin Janicki, Marta Janicka – Syrko, która zaproponowała kwotę 295 tys. zł, za dokończenie prac. Warto dodać, że to właśnie firma Janickich, jako podwykonawca Intermu montowała jedną z wind, która praktycznie jest gotowa i pozostało tylko jej uruchomienie. Najniższa ofertę w przetargu, na wykonanie dachu zaproponowało Przedsiębiorstwo Budowlane PALAST PROMOTION z Trzebnicy, wykonawca hali sportowej przy trzebnickim LO, które zamierza wykonać prace za 239 tys. złotych.

Elewację wykona firma MAR-Pis Sp. z o.o. z Raciborza za blisko 850 tys. zł (ART Budownictwo Sp. z o.o. z Kobierzyc złożyło ofertę na 1mln 334 tys. zł). Roboty wykończeniowe podzielono na dwa zadania: na pierwsze ofertę opiewająca na blisko 3 mln zł (dokładnie 2 mln 982 tys. 944,10 zł) złożyło z Kobierzyc, a na drugie na kwotę ponad 521 tys. zł (Przedsiębiorstwo Instalacyjne „System-Plus” z Ujeźdźca Małego zaoferowało, że wykona te prace za kwotę nieco ponad 561 tys. zł). Plac zabaw przy nowej siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy w ramach rządowego programu „Radosna Szkoła” wykona Free Kids s.c. A. Gąsiorek, Z. Andruszewski z Trzęsowic (gmina Zawonia) za blisko 176 tys. zł. Drugi oferent w tym przetargu, firma „Budmel” Korty Boiska Sportowe Tadeusz Molus z Trzebnicy podjęłaby się tego zadania za kwotę ponad 183 tys. zł. Przetarg pod nazwą „dostawa wyposażenia dla Szkoły Podstawowej nr 2 w Trzebnicy” został podzielony na kilka zadań. Na wykonanie zadania nr 1 (dostawę mebli szkolnych) najniższą ofertę, na kwotę blisko 161 tys. zł złożyło P.H.P AKMA Z. Podstawski z Niedomice, na zadanie nr 2 (sprzęt szkolny) W&W DESIGN K. Kaczmarczyk z Katowic – ponad 27 tys. zł, na zad. 3 (meble biurowe) P.H.P AKMA Z. Podstawski z Niedomic – nieco ponad 24 tys. zł, na zad. 4 (sprzęt sportowy) PROFI-SPORT BUDOWNICTWO Sp. z o.o. z Rzeszowa – 24,5 tys. zł, zad. 5 (dywany) PHPU ZUBER A. Zuber z Wrocławia – blisko 3,5 tys. zł, zad. 6 (gabloty i tablice) – również firma Zuber za 58,5 tys. zł, zad. 7 (zestawy meblowe) P.H.P AKMA Z. Podstawski z Niedomic za ponad 57,5 tys. złotych.

W przetargu na wykonie platformy dla osób niepełnosprawnych wystartowały dwie firmy, niższą kwotę, blisko 67 tys. zł zaproponowała firma Artmed J. Sienkiewicz z Tomaszowa Mazowieckiego. Po podsumowaniu wszystkich najniższych  kwot zadeklarowanych w przetargach otrzymujemy sumę 5 mln 891,5 tys. złotych.

Wydział geodezji i gospodarki nieruchomościami UM ogłosił przetarg ustny na najem lokalu użytkowego na stołówkę szkolną z zapleczem. Cena wywoławcza (za 234 m. kw.) to 2 tys. złotych.

Sprawa w sądzie się przeciąga

Ponieważ Interm nie otrzymał należności za wykonane prace, firma weszła na drogę sądową, aby odzyskać należne pieniądze. Jak powiedział nam Jarosław Misterek, przedstawiciel firmy Interm, przedsiębiorstwo złożyło pozew do sądu, w którym wnioskowało o zabezpieczenie dowodu w postaci oględzin budowy przez biegłego. – Firma złożyła pełną dokumentację do Sądu Rejonowego w Trzebnicy. Dopiero po miesiącu otrzymaliśmy informację, że datę posiedzenia, na którym sędzia rozpatrzy przedmiotowy wniosek wyznaczono dopiero na koniec sierpnia. Zgodnie z informacjami jakie urzędnicy zamieścili w ostatnich przetargach, do końca sierpnia ma zostać ukończona budowa Szkoły Podstawowej, więc nawet jeśli sąd na posiedzeniu pod koniec sierpnia powołałby biegłego, nie będzie on mógł stwierdzić, czy prace które wykonał Interm i nasi podwykonawcy zostały wykonane zgodnie ze sztuką budowlaną, czy też nie. Taka powolna praca sądu uniemożliwi naszym zdaniem rzetelną ocenę wykonanych przez nas zadań. Dlatego też, złożyliśmy do Sądu Okręgowego we Wrocławiu skargę na opieszałość Sądu Rejonowego w Trzebnicy – mówi przedstawiciel Intermu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here