Polonia zagra bez Jakóbczyka i Miazgowskiego?

53

Miniony sezon trzebniccy piłkarze zakończyli w dolnej części tabeli – uplasowali się na 14 miejscu. Jednak ich miejsce w III lidze nie jest jeszcze pewne, trzeba czekać na decyzję dolnośląskich władz piłkarskich. Miejscowi działacze wierzą jednak, że zespół utrzyma się w tej lidze.

Czekając na rozgrywki w zbliżającym się sezonie, zespół rozpoczyna treningi przygotowawcze. Pierwsze mecze sezonu 2030/14 rozpoczną się  już na początku sierpnia – 10 VIII spotkania rozpoczynają drużyny III ligi, natomiast 5 dni później  IV ligi. Pozostało zatem niewiele czasu na przygotowanie do rozgrywek.

Od wczoraj dwaj trenerzy Polonii:  Piotr Adamczyk i Przemysław Migdał, testują ponad 20 piłkarzy. Przeważają zawodnicy z roczników 1993-95.

Potrzebujemy wzmocnień, zwłaszcza dobrych zawodników na lewą obronę i do środka pomocy. W poprzednim sezonie „łataliśmy dziurę” naszymi graczami, ustawiając ich na środku, ale tak dłużej się nie da. Potrzebujemy pięciu dobrych piłkarzy. Zobaczymy jak zawodnicy wypadną na testach, tych z którymi trenerzy będą chcieli dalej współpracować zaprosimy na treningi indywidualne – powiedział nam Władysław Tronina, kierownik pierwszej drużyny. Zarząd chce również pozyskać młodych zawodników, którzy zasililiby drugą drużynę. Przypomnijmy, że Polonii II nie udało się utrzymać pozycji w A-klasie i spadła do klasy B. Adrian Bergier nie będzie już szkoleniowcem drugiego zespołu (stanowiącego zaplecze i wsparcie dla seniorów), jednak na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

Pierwsze intensywne treningi będą odbywać się dwa razy w tygodniu, połączone będą z zaplanowanymi sparingami. Potem dodatkowo szkolić się będą najmłodsi zawodnicy.

Znany jest także rozkład meczów kontrolnych:

– 17 lipca Polonia – Ravia Rawicz (g. 18, boisko w Nowym Dworze)

– 24 lipca Polonia – Motobi Kąty Wrocławskie (g. 18, boisko w Nowym Dworze)

– 27 lipca Polonia – Bór Oborniki Śl. (g. 18, boisko w Nowym Dworze)

– 3 sierpnia Polonia – Foto Higiena Gać, mecz wyjazdowy godz. 11

– 6 sierpnia Polonia – Sokół Wielka Lipa (g. 18 boisko w Nowym Dworze)

Nie wiadomo, w jakim składzie po przerwie zagra trzebnicka drużyna. Obecnie na testach są Jakóbczyk (sprawdza się w I ligowym MKS „Sandecja” Nowy Sącz), a także Rafał Miazgowski, który przechodzi testy w WKS „Śląsku” Wrocław. Z pewnością drużyna odczułaby stratę Jakóbczyka. To bardzo dobry i wyróżniający się zawodnik, który w mijającym sezonie strzelił przeciwnikom w sumie 18 bramek i okazał się najlepszym strzelcem Poloni.

Co można powiedzieć podsumowując ten sezon? Z pewnością mało sukcesów odnieśli młodzi zawodnicy. Wiele z nich nie ma jeszcze doświadczenia, by pokonać solidnych przeciwników z tabeli, dlatego nie zbędne są konkretne wzmocnienia. – Chcemy jednak pochwalić wyróżniających się: Karola Buchlę, Jakuba Jakóbczyka, Wojciecha Janowskiego, Marcina Waliszczaka, Jakuba Psiurkę, Piotra Pająka i Macieja Fitowskiego. Drużynie pomogli pozyskani w rundzie wiosennej: Krzysztof Suchecki, Dariusz Zalewski, Tomasz Szczepek i Adrian Bergier, a także trener Piotr Adamczyk. Mogę jednak zapewnić, że w najbliższych rozgrywkach nie zobaczymy go na boisku, bo wówczas nie widzi tego co się dzieje na boisku. Z pewnością powalczymy o wyższe cele – mówi Tronina, dodając: – Nasze kierownictwo klubu chciałoby podziękować radnym gminy Trzebnica i burmistrzowi za wsparcie finansowe, zarządowi klubu, głównemu sponsorowi Annie i Marcinowi Gasztykom, zawodnikom, wiernym kibicom i prasie lokalnej za udział w spotkaniach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here