To był pierwszy festyn od 30 lat!

55

W sobotę, 15 czerwca, w Parku Wiejskim w Droszowie odbył się Festyn Rodzinny „Od Juniora do Seniora”. Jak mówią organizatorzy, pierwotnie impreza zaplanowana była na 1 czerwca, jednak datę zabawy przełożono, ze względu nie niesprzyjająca pogodę. Przypomnijmy, że nie tylko w Droszowie kapryśna aura pokrzyżowała plany organizatorów.

Zabawa rozpoczęła się tuż po godz. 17. Wszystkie dzieci uczestniczące w festynie podzielono na dwie drużyny, którym przewodniczyli: Zuzia i Paweł. Najmłodsi brali udział w kilku konkursach. – Z niecierpliwością jednak wszystkie czekały na przeciąganie liny. Było wiele śmiechu przy tej konkurencji. Do tej zabawy przyłączyli się również dorośli. Po konkursach dzieci nagrodzono brawami i upominkami w postaci słodyczy oraz gadżetów promocyjnych, które pozyskaliśmy z Urzędu Miejskiego w Trzebnicy i Starostwa. Po minach dzieci widać było zadowolenie – mówi Ewelina Szyjka, jedna z organizatorek zabawy. – Później rozpaliliśmy ognisko i piekliśmy kiełbaski. Dzieci w międzyczasie bawiły się, skakały na trampolinie, grały w piłkę i zajadały słodkości. Oprawę muzyczną zapewnił nam pan Mieczysław Reichert – była to muzyka na żywo. Tańcom nie było końca i zakończyły się dopiero o godz. 1 w nocy, kiedy dzieci spały już w domach – dodaje Ewelina Szyjka.

Jak dodaje organizatorka, w październiku 2012 r. roku Grupa Odnowy Wsi Droszów opracowała Sołecką Strategię Rozwoju Wsi, a w niej plany: krótkoterminowy i długoterminowy. – Festyn był pierwszą od ponad 30 lat taką imprezą. Jego celem była integracja, zaangażowanie mieszkańców w przygotowania i wspólna zabawa. Założenia zostały osiągnięte. Podczas tego spotkania mieszkańcy, którzy się zgromadzili wyrazili chęć kontynuacji takich imprez. Liczymy też na większą frekwencję podczas kolejnych spotkań i dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowania – mówi Ewelina Szyjka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here