Trzebniccy nominaci do Klucza Sukcesu

55

Statuetki Dolnośląski Klucz Sukcesy rozdano 20 czerwca podczas uroczystej gali finałowej konkursu w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich. Była to już siedemnasta impreza tego typu, w której statuetki i dyplomy dla samorządów, które osiągnęły rzeczywisty sukces podnosząc prestiż i rangę Dolnego Śląska, wręczał członek zarządu województwa dolnośląskiego Jerzy Tutaj.

Gminy z powiatu trzebnickiego nie zwyciężyły w swoich kategoriach, choć sam fakt nominacji do tej prestiżowej nagrody jest wystarczającym powodem do dumy dla samorządowców i włodarzy Prusic i Wiszni Małej.

Gmina Prusice znalazła się w gronie 4 nominatów w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina miejska i wiejsko-miejska”, obok Radkowa, Środy Śląskiej i Strzegomia. Statuetka Dolnośląskiego Klucza Sukcesu trafiła do Środy Śląskiej.

Z kolei gmina Wisznia Mała rywalizowała z Długołęką i Miękinią w kategorii „Najbardziej gospodarna gmina wiejska”. Laury zdobyła gmina Miękinia. Mamy nadzieję, że następne lata przyniosą w końcu upragniony sukces.

Dolnośląski Klucz Sukcesu przyznawany jest przez Stowarzyszenie na Rzecz Promocji Dolnego Śląska. Nagrodę ustanowiono w 1997 r. i od tego czasu przyznawana jest corocznie. Nagrodami dla laureatów są statuetki kute przez artystę kowala Ryszarda Mazura, honorowego klucznika miasta Wrocławia. Dolnośląski Klucz Sukcesu jest najwyższym regionalnym wyróżnieniem na Dolnym Śląsku i jest cenionym godłem promocyjnym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here