W Strzeszowie ostre strzelanie

136

Po rozpoczęciu meczu i pierwszych celnych podaniach zawodników obu drużyn obserwowaliśmy narastający napór gospodarzy. Robert Szulc, przejmując podanie celnym strzałem umieścił ją w siatce. Wynik 1:0 sprawił wielką radość kibicom i nadzieję na następne bramki. Mamy 16-tą minutę – Roman Zięba i nie daje szans bramkarzowi. Mamy wynik 2:0. Jak dotąd wszystko wskazuje, że gospodarze uzyskają znakomity wynik meczu. Gra układa im się znakomicie. Podania są celne, a zawodnicy przejmują podania gości w każdej części boiska.

22 minuta pierwszej części. Zawodnicy Komety długim i celnym przerzutem podają piłkę na lewą stronę boiska. Skrzydłowy podprowadzą ja na wysokość pola karnego i podaje na przedpole bramkowe. Tam dwóch jego kolegów nadbiegając, przejmuje piłkę. Gdy jest na nodze Rafała Mogielnickiego posłana zostaje w siatkę. Mamy już 2:1.

Był to przełomowy moment w tym meczu. Powoli role drużyn odwracały się. Goście coraz częściej zaglądali pod bramkę gospodarzy, a ci coraz częściej zaczęli „pudłować. Gra od bramki do bramki trwała przez następne 10 minut. Dopiero w 35 minucie goście celnie zaatakowali. Michał Sawzdargo znalazł się na wolnej pozycji strzeleckiej, na polu karnym. Oddal celny strzał i zobaczyliśmy remis 2:2. Potem celnym strzałem popisał się Dawid Dymitrów.

Po przerwie podobnie jak w pierwszej połowie gospodarze przypuścili atak na bramkę gości. Wynikiem tego naporu był gol. Remis 3:3 wskazywał, że walka do końca meczu będzie ostra. Mamy 7 minutę drugiej połowy. Zawodnik gości został sfaulowany tuż przed linią pola karnego. Ustawia się mur. Zawodnik gości nabiera rozbiegu i uderza, posyłając piłkę w sam róg bramki. Bramkarz ani drgnął, bo uderzenie było silne. Wynik 4:3 ustawił grę gości. Jak powiedział po meczu kapitan drużyny Michał Klin. – Po tej bramce kontrolowaliśmy grę, a po piątym golu trzymaliśmy wynik. 5 do 3 zadowala nas. O wyniku zadecydowała taktyka i kondycja naszych zawodników.

W meczu wystąpili: gospodarze –Paweł Król, Damian Zatorski, Patryk Bednarz, Adam Matusiak, Emil Biernat, Robert Szulc, Mateusz Tryba, Roman Zięba, Jacek Mus, Andrzej Wawrzykowski, Krzysztof Iwan, Krzysztof Moroziuk, Ryszard Wawrzykowski, Piotr Kosarzycki, Andrzej Moroziuk;

goście – Artur Kwiatkowski, Michał Klin, Kamil Gawsda. Bartosz Fieder, Wojciech Paciuch, Michał Sawzdargo, Michał Majewski, Łukasz Muszyński, Bartosz Michałka, Rafał Mogielnicki, Dawid Dymitrow, Mateusz Michałkowski.