W pierwszym meczu Polki pokonały Czeszki 4:0

160

Zbiórka zawodniczek miała miejsce w środę o godz. 19.30. Dziewczyny wraz z całym sztabem szkoleniowym przebywają podobnie jak podczas poprzedniego pobytu w hotelu Trzebnica. Całe zgrupowanie jest zorganizowane pod kątem dwóch spotkań: z Czechami i Kanadą. Od środy wszystkie treningi i spotkania podporządkowane były pierwszemu rywalowi naszej drużyny, czyli Czeszkom.

 – Na podstawie analiz i obserwowania naszych przeciwniczek dopasowywaliśmy taktykę i strategię gry podczas pierwszych dni pobytu w Trzebnicy – powiedział selekcjoner Wojciech Basiuk.

W sobotę rano zawodniczki strzelały … z pistoletów, były to ćwiczenia mentalne i na koncentrację. O godz. 17 zaś rozegrały swój pierwszy towarzyski mecz z Czeszkami. Spotkanie, które wcale do najłatwiejszych nie należało, nasze zawodniczki wygrały 4:0 (1:).

Bramki dla kadry prowadzonej przez Wojciecha Basiuka zdobywały: Natalia Chudzik z rzutu karnego (38 minuta), Agnieszka Winczo (67 minuta) oraz Patrycja Wiśniewska (88 minuta). Jedna bramka była trafieniem samobójczym (82 minuta).

 – Był to fajny mecz, jest zwycięstwo więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Ale to było trudne spotkanie, wbrew pozorom nie było łatwo. Parę rzeczy, które sobie zaplanowaliśmy wyszło lepiej, parę wyszło gorzej, ale suma sumarum plusów jest więcej. Wiadomo, że wszystko jest zdeterminowane wynikiem. Ten wynik jest pozytywny, jest zwycięstwo, więc wszyscy jesteśmy zadowoleni. Mam nadzieję, że będziemy dalej tak szli – dodał Wojciech Basiuk.

Po ciężkim meczu dziewczyny zasłużyły sobie na krótki odpoczynek. W niedzielę miały więc trochę czasu wolnego. Rano była sesja fotograficzna, później spędzały czas w trzebnickim aquaparku, gdzie mogły skorzystać z sauny i zabaw w basenie. Później pojechały na wrocławski Rynek, gdzie mogły spacerować, napić się kawy, zjeść ciastko i porozmawiać. O godz. 18 reprezentacja pojawiła się na trzebnickim Rynku, gdzie podczas koncertu orkiestr dętych odbyła się krótka prezentacja zespołu. Kilka słów do publiczności wypowiedzieli m. in.: Andrzej Padewski, przewodniczący Komisji ds. Piłkarstwa Kobiecego i selekcjoner Wojciech Basiuk. Orkiestra zagrała zawodniczkom, a publiczność odśpiewała „Sto lat…” w podziękowaniu za wspaniały i co najważniejsze wygrany sobotni mecz z Czeszkami 4:0.

 – To nie jest urlop, dziewczyny naprawdę ciężko pracują. Wstają o 6 rano, przechodzą różnego rodzaju badania; treningi rozpoczynamy o godz. 8 rano. Jest sporo zajęć, a mało czasu, nie ma go więc na nudę – powiedział trener reprezentacji Wojciech Basiuk.

Do zbliżającego się kolejnego meczu z Kanadą, zawodniczki przygotowują się podobnym systemem jak do spotkania z Czeszkami.

 – Zostało nam ponad 70 godzin do spotkania, także też nie możemy przesadzić z zajęciami, z objętością, ale musimy to robić rozsądnie i logicznie. O rywalkach wiemy troszkę mniej, mamy mniej materiałów i na pewno będzie trudno. Nie ma już teraz łatwych przeciwników. Jeżeli się potraktuje rywala arogancko albo za pewnie, można być bardzo szybko skarconym. Szykuje się nam więc bardzo ciekawe spotkanie – powiedział Wojciech Basiuk.

Życzymy więc naszym zawodniczkom kolejnego zwycięstwa i zapraszamy w środę 26 o godz. 17 na drugi sparingowy pojedynek, podczas którego rywalem Polek będzie akademicka reprezentacja Kanady.

 

Lista powołanych:

 

1. KATARZYNA KIEDRZYNEK (GKS „GÓRNIK” ŁĘCZNA)

2. ANNA SZNYROWSKA ( GÓRNIK ŁĘCZNA)

3. JOLANTA SIWIŃSKA (GÓRNIK ŁĘCZNA)

4. PATRYCJA WIŚNIEWSKA (RTS „UNIA” RACIBÓRZ)

5. DARIA ANTOŃCZYK  (UNIA RACIBÓRZ)

6. MARTA MIKA (UNIA RACIBÓRZ)

7. DONATA LEŚNIK (UNIA RACIBÓRZ)

8. NATALIA CHUDZIK (UNIA RACIBÓRZ)

9. ALEKSANDRA SIKORA (KKPK „MEDYK” KONIN)

10. PATRYCJA BALCERZAK (MEDYK KONIN)

11. MARTA WOŹNIAK (MEDYK KONIN)

12. NATALIA PAKULSKA (MEDYK KONIN)

13. KAROLINA ZASADA (TS „MITECH” ŻYWIEC)

14. WERONIKA ASZKIEŁOWICZ (KS AZS WROCŁAW)

15. AGATA TARCZYŃSKA (SV BARDENBACH)

16. PATRYCJA POŻERSKA (SV BARDENBACH)

17. MARTA STOBBA (BV CLOPPENBURG)

18. AGNIESZKA WINCZO (BV CLOPPENBURG)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here