Grubasy coraz … szczuplejsze

144

Być może ze względu na nazwę biegu, co roku jest coraz mniej chętnych do pokonywania trasy w tradycyjnym Biegu Grubasa. A to najstarszy bieg, jaki cyklicznie odbywa się w Prusicach. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że panie będą miały do pokonania dystans 1 km, natomiast panowie 2 km. Panie miały przebiec jedną pętlę ul. Wrocławską (tylko po ulicy), a panowie dwie.

Patrząc na tegorocznych zawodników biegu można było odnieść wrażenie, że co roku grubasy startujące w biegu stają się coraz szczuplejsze. Choć organizatorzy w tym roku przyjęli chyba najbardziej sprawiedliwe kryterium upoważniające do startu, wskaźnik BMI, który musiał być wyższy lub równy 30 (masa ciała podzielona przez wzrost do kwadratu), to niektóre grubasy, zwłaszcza panowie wyglądali na osoby szczupłe. Jak nas zapewnił jeden z uczestników biegu, wszystko odbywało się zgodnie z procedurą: – Przed biegiem w biurze zawodów byliśmy dokładnie mierzeni i ważeni, mieliśmy mierzone ciśnienie. Ja osobiście załapałem się do biegu na styk – powiedział

Pierwsze na linii startu stanęły dwie ochotniczki. Panie od początku bieg potraktowały z rezerwą. Było widać, że biegną dla przyjemności, a nie na tak zwane wyścigi. Trzeba dodać, że o godz. 14.30, kiedy rozpoczynał się bieg, na dworze panowały tropikalne warunki – było bardzo gorąco i wilgotno. To musiało odbić się na tempie pokonywania trasy przez amatorów.

Kiedy kobiety zakończyły bieg, na starcie stanęli panowie. I proszę nam wierzyć, wyglądali szczupło! Panowie do biegu podeszli zdecydowanie bardziej ambitnie. Od razu narzucili dość szybkie tempo. Jeden z zawodników przerwał bieg po pierwszej pętli tłumacząc swoją decyzją kontuzją spowodowaną wypadkiem. Mężczyzna otrzymał gromkie brawa od publiczności za to, że w ogóle zdecydował się na start. Pierwszy zawodnik wypracował się przewagę nad innymi, a ostatni spośród biegacz wbiegł na metę z ogromnym uśmiechem i zadowolenie.

Pierwsze miejsce wśród pań zdobyła Andżelika Kośmider, a drugie Barbara Żelasko.

Miejsce pierwsze wśród panów wywalczył: Tomasz Kubiak, drugie miejsce – Rafał Kaczmarski, miejsce trzecie Artur Lipicki. Podobnie jak w innych biegach, nagrody i medale wręczali samorządowcy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here