Hip Hop Festiwal po raz pierwszy

127

Organizatorami imprezy byli 19-letni Piotr Bartosik, trzebniczanin, tegoroczny maturzysta oraz gmina Prusice. Burmistrz Igor Bandrowicz, kilkukrotnie miał okazję usłyszeć podziękowania pod swoim adresem od młodych hip-hopowców za sfinansowanie tego koncertu. Włodarz nawet wczuł się w klimat, widzieliśmy go wśród mieszkańców w charakterystycznej, czerwonej hip – hopowej czapeczce promującej festiwal. Pytamy koordynatora imprezy Artura Bagińskiego, skąd akurat wziął się pomysł na festiwal promujący tego rodzaju muzykę.

– Razem z Piotrem Bartosikiem zaproponowaliśmy pomysł akurat na imprezę hip hop-ową Igorowi Bandrowiczowi. Po wspólnej rozmowie zgodził się i tak to się zaczęło. Już w listopadzie rozpoczęliśmy przygotowania do festiwalu oraz akcję marketingową oraz informacyjną, wtedy też zaczęliśmy bookować zespoły na koncert. Aby nagłośnić sprawę, założyliśmy funpage na facebooku, który liczy ponad 2,5 tys fanów z całej Polski. Tak więc spodziewamy się wielu gości – mówi Bagiński.

I rzeczywiście – na wydarzenie napłynęło sporo osób, nie tylko z naszego powiatu. Całe wydarzenie poprowadził Michał Skoreński, znany jako Majki Majk. Pierwsze występy miały miejsce już od godziny 15 i trwały do późnych godzin nocnych. Wśród artystów zaprezentowali się między innymi: Dondi, Młody M, Onar, Słoń, Sobota czy Adee. Oprócz tego wszyscy ci mieszkańcy, których muzyka hip – hopowa nieszczególnie odpowiada, mogli skorzystać z innych atrakcji przygotowanych na Dni Prusic oraz spod bogatego zaplecza gastronomicznego, z daleka przyglądać się szaleństwu pod sceną. Warto odnotować, że cała impreza była mocno obstawiona ochroną oraz zabezpieczeniami w postaci barierek wokół sceny, niczym na koncertach wielkich gwiazd. Widać było, że organizatorzy przyłożyli swoją uwagę do kwestii bezpieczeństwa imprezy i chwała im za to. Nie zabrakło gorącej atmosfery, fanów oraz fanek napierających na barierki oraz walki o autografy. Organizatorzy zapowiedzieli, że jeśli impreza się uda, to będą plany o cyklicznej organizacji tego wydarzenia. W takim razie przygotowania do II Hip-Hop Festiwalu Prusice trzeba będzie zacząć już jesienią!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here