Europa Plus szuka sprzymierzeńców w powiecie

536

Tomasz Sługocki jest piątym koordynatorem w województwie dolnośląskim stowarzyszenia Europa Plus. Jego założyciele mają dalekosiężne plany i chcą „porządnie zatrząść” sceną polityczną. Teraz głównym celem Europy Plus jest start w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Kiedy pytamy Tomasza Sługockiego, czy chce kandydować na europosła, odpowiada z uśmiechem, że nie. – Mam inne plany. Zamierzam kandydować do rady powiatu. Szukam kandydatów do wyborów samorządowych. Bardzo zależy nam na poszukiwaniu partnerów i osób, które będziemy mogli wystawić. Niebawem ruszamy z cyklem spotkań w powiecie. Pierwsze, w Trzebnicy będzie za kilka tygodni. Na spotkaniach będę mówił nie tylko o radzie programowej stowarzyszenia, ale także wysłuchiwał głosu mieszkańców. Chcę wiedzieć jakie mają potrzeby i oczekiwania od władzy. Stawiamy na młode i kreatywne osoby, które do tej pory nie działały w żadnych strukturach. Ale chętnie włączymy do stowarzyszenia osoby z „bagażem doświadczeń”. Jesteśmy otwarci na różne środowiska, będziemy wspólnie zastanawiać się nad pomysłami dotyczącymi zmian na naszych lokalnych „podwórkach” samorządowych. Podczas spotkania będą rozdawane formularze zgłoszeniowe do naszego stowarzyszenia – wyjaśnił Tomasz Sługocki.

Jak zapowiada powiatowy koordynator, to dopiero początek działań. Osoby zainteresowane działalnością stowarzyszenia Europa Plus mogą odwiedzić oficjalną stronę (www.europaplus.ogr.pl), gdzie znajdują się najważniejsze wiadomości, oferta programowa albo formularz zgłoszeniowy czy kontaktowy, dzięki któremu można nawiązać dialog z koordynatorem.

– Impulsem do zapisania się do Europy Plus były chęci zmian na lokalnym rynku. Moim zdaniem minusem Trzebnicy jest aktualny burmistrz, którego trzeba zacząć kontrolować. Mam już pewien pomysł jak to zrobić, ale żeby tego dokonać potrzebuję partnerów, których będę szukał na organizowanych spotkaniach. Nasze stowarzyszenie w przyszłości zamierza pozyskiwać środki unijne na realizację zadań w powiecie. Trzebnica umiejętnie z nich korzysta, ale już w Obornikach Śląskich czy mniejszych miejscowościach nic się nie dzieje. Mimo obietnic nie zostały skanalizowane wsie, ani wybudowane drogi czy chodniki – przekonuje Tomasz Sługocki.

O terminie planowanych spotkań z mieszkańcami będziemy państwa informować.

Tomasz Sługocki: jest przedsiębiorcą budowlanym, mieszka w Paniowicach. Urodził się i wychował w Trzebnicy, gdzie ma rodzinę i znajomych. Jest żonaty, a jego syn Patryk ma 7 lat.

1 KOMENTARZ

  1. Firma Tomasz Slugocki to wielka sciema oszukal mnie na 70.000 00 tys moja rodzina ma teraz klopoty finansowe zona w depresji , mi oznajmil ze jest bankrutem sprawe oddalem na droge sadowa UWAZAJCIE!!!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here