Zawody triatlonowe w cieniu… skandalu

104

Niebawem po raz drugi zostaną rozegrane II trzebnickie zawody triatlonowe „Twardziel 2013”. Organizatorem jest Kolarskie Stowarzyszenie Sportowe „Szerszenie Trzebnica”, a głównym pomysłodawcą, a raczej, jak woli się nazywać, komandorem imprezy – Zenon Janiak. Jak nam wyjaśnił, gmina Trzebnica także miała współorganizować to sportowe wydarzenie, wszystkim zajmował się wiceburmistrz Jerzy Trela. Okazało się jednak, że na kilkanaście dni przed zawodami jeden z organizatorów się wycofał i to….bez podania przyczyny. – Ubolewam nad tym, że gmina oraz burmistrz Marek Długozima „wypięli się” na nas plecami, po raz kolejny z niewiadomego powodu. Kilkanaście minut po sesji otrzymałem telefon od wiceburmistrza Jerzego Treli, którzy przekazał mi taką oto wiadomość: „niestety, Zenek, przykro mi, ale muszę poinformować, że gmina Trzebnica wycofała się z organizacji tej imprezy”. Nie rozumiem dlaczego, przecież wszystko mieliśmy ustalone, a tu bez podania przyczyny wszystko zostało zerwane. Nawet chyba nie będę tego komentował – powiedział nam Zenon Janiak. O wyjaśnienia chcieliśmy poprosić Jerzego Trelę, jednak przebywa na urlopie,  a sekretarz Daniel Buczak jak zwykle poprosił o zadanie pytań na piśmie.

Impreza jednak się odbędzie, a i drugi współorganizator się znalazł. Patronat honorowy nad zawodami objęło Starostwo Powiatowe. Zainteresowanym wystartowaniem w tegorocznym „Twardzielu…” podajemy kilka ważnych informacji. Pierwszą z nich jest termin imprezy: 7 lipca, baza przy ul. Leśnej 1 w Trzebnicy. Ilość miejsc ograniczona (do 60 osób). Zapisy od dnia dzisiejszego – 25 czerwca prowadzone są w sklepie agd Elżbiety Szopy przy ul. Daszyńskiego 57 w Trzebnicy, gdzie będzie można pobrać regulamin oraz kartę uczestnictwa. Wpisowe na imprezę kosztuje 20 złotych.

Triatlon rozpocznie się zbiórką o godz. 8.30  w ośrodku rekreacyjno-wypoczynkowym w Wilczynie Leśnym. O godz. 9 pierwsza dyscyplina – zawodnicy najpierw przepłyną dystans 100 m, następnie wsiądą na rower i przejadą 10 km ustaloną trasą do Trzebnicy, tutaj w okolicach stawów przy Lesie Bukowym nastąpi ostatni etap triatlonu – bieg o długości 1,2 km. Planowane zakończenie zawodów z wręczeniem i dekoracją zwycięzców o godz. 12.30

Zainteresowani mogą uzyskać więcej szczegółowych informacji u komandora Zenona Janiaka, tel. 607-056-065.

Komentarz:

Szkoda, że gmina się „wypięła” od uczestnictwa w zawodach. Można tylko domniemywać co jest tak nagłym powodem tego telefonu wiceburmistrza do radnego. Ci, którzy byli na ostatniej sesji widzieli, jak Zenon Janiak głośno i stanowczo sprzeciwiał się forsowaniu przez Długozimę przekształcenia studium przestrzennego dla jednego z terenów położonych między Raszowem a Taczowem Małym. Może to stanowisko radnego nie spodobało się burmistrzowi? Okazuje się po raz kolejny, że władza w trzebnickiej gminie nie jest krystaliczna, jak to chce przestawiać mieszkańcom burmistrz i coraz częściej pozwala sobie na niesportowe zachowania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here