Bawiąc uczyć… niebieskie, żółte, zielone…

193

Autorka – trzebniczanka Wiesława Kucięba jest znana nie od dziś z umiejętności łączenia w strofy i rymy tego co chciałaby przekazać dzieciom, a czasem także dorosłym Czytelnikom. Ta publikacja, zatytułowana „Ekoludek – czy wiesz jak segregować śmieci?”, jest pozycją ważną i potrzebną. Na kilku kolorowych stronach przedstawia, w sposób prosty i łatwy całą „filozofię śmieciowej rewolucji” (Warto dodać, że Autorka pełni funkcję przewodniczącej komisji Rady Miejskiej, która zajmuje się problemami komunalnymi). Poza ilustracjami ważną funkcje dydaktyczną pełni także wyklejankowy konkurs.

Należą się więc Autorce gratulacje za tak prosty, a równocześnie przemyślany  sposób przedstawienia trudnego problemu, a rodzicom i wychowawcom warto ekoludkową, prawdziwą bajeczkę polecić.

Rzeczą godną szczególnej uwagi jest fakt, że książeczkę wydały -zgodnie i solidarnie – wszystkie samorządy gminne i samorząd powiatu trzebnickiego. Zainteresowanie tym wydawnictwem jest szersze niż można było sądzić, bo Ekoludek jest znany już także w sąsiednim powiecie wołowskim.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here