Przedbiegi Biegu Trzech Wież

151

Najmłodsi biegacze mieli do pokonania znacznie krótsze dystanse niż dorośli biegacze. Start i meta zlokalizowane były w tym samym miejscu, w którym zaczynali i kończyli swoje biegi dorośli. Aby młodzi biegacze dokładnie wiedzieli jaką trasą mają pobiec, Artur Bagiński z GOKiS-u pokazał biegaczom trasę oprowadzając ich. Pierwsze na starcie stanęły dziewczynki młodsze, które pobiegły na dystansie 430 m. Po nich, wystartowali chłopcy młodsi (też 430 m). Na dystansie wystartowały dziewczynki starsze, a po  nich chłopcy starsi (obie grupy na dystansie 860 m). Młodzi biegacze już od pierwszych metrów narzucali sobie duże tempo. Każdemu zawodnikowi bardzo zależało na zwycięstwie. I choć na metę docierali bardzo zmęczeni, to byli uśmiechnięci. Każdy uczestnik biegu mógł się poczęstować po biegu wodą. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepiej dopingujących ekip. Zdecydowanie najlepiej przygotowana okazała się grupa ze Szkoły Podstawowej z Piotrkowic. Dziewczynki wyglądały jak prawdziwe cheerleaderki. Wszystkie miały identyczne spódniczki i pompony, przygotowały również teksty dopingujące. Prowadzący część sportową Paweł Kościółek, dziennikarz sportowy zachęcał do dopingowania wszystkich, ponieważ dla najlepszego zespołu przewidziano nagrodę – wyjazd do parku linowego do Wrocławia. Wyniki na najlepszy zespół dopingujący nie były zaskoczeniem, wygrały dziewczynki ze Szkoły Podstawowej w Piotrkowicach, bo to one były najbardziej widoczne i najgłośniej dopingowały, nie tylko swoich zawodników.

Podobnie jak po innych biegach wręczenie medali odbywało się na głównej scenie, a zwycięzców, zdobywców trzech pierwszych miejsc w każdej kategorii dekorował razem z burmistrzem Prusic Rafał Jurkowlaniec, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Dziewczynki młodsze:Oliwia Adamczyk, 2. Weronika Bielak, 3. Adamczyk Weronika. Chłopcy młodsi: Paweł Bąke, Marcin Wielgus, Jakub Moskal.

Dziewczynki starsze:1. Dominika Mikołajczak, 2. Daria Lempart, 3. Żaneta Głowinkowska, Chłopcy starsi: 1. Przemysław Zdybel, 2. Arkadiusz Wielgus, 3. Mateusz Migdał.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here