Talenty z Trzebnicy i ze Żmigrodu

514

Obie mieszkanki naszego powiatu zaprezentowały się zachwycająco. Weronika zdobywa znaczące sukcesy na arenach międzynarodowych, budując zdalnie sterowane modele pływające. Martyna – śpiewa, ale jak! Stypendystka Starosty Powiatu Trzebnickiego oraz Burmistrza Gminy Żmigród za wybitne sukcesy wokalne, zdobywała nagrody w międzynarodowych konkursach wokalnych. Brała udział w programach „Szansa na sukces” i  X –Factor.

Finał gali odbył się 11 czerwca na scenie noworudzkiego Miejskiego Ośrodka Kultury.  Celem imprezy, nad którą honorowy patronat objęła kurator Beata Pawłowicz jest prosty: wyszukiwanie, rozwijanie i wspomaganie uczniów utalentowanych naszego województwa.

Kurator Pawłowicz zawsze podkreśla ogromną rolę szkoły we wczesnym odkryciu i rozwijaniu wszelkich talentów swoich uczniów. Stworzenie przestrzeni, w której uczeń będzie się mógł rozwijać i tworzyć, to jedno z najważniejszych zadań, przed którymi stoi szkoła. Tym bardziej cieszy sukces uczennic z naszego powiatu, bo poziom eliminacji był bardzo wysoki, a konkurencja ogromna.

W pierwszych eliminacjach rejonowych, wzięło udział aż 126 szkół z całego województwa dolnośląskiego, do finału zakwalifikowało się 26 osób. Uczniowie zaprezentowali swoje talenty muzyczne, sceniczne, plastyczne, techniczne i wiele, wiele innych pasji.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here