Piłkarskie święto w Borze

633

Taka impreza rodzinna połączona z atrakcjami festynowymi i zawodami sportowymi. Jak mówi Kornel Delczyk, prezes KP Bór, władzom klubu zależało na zintegrowaniu młodych piłkarzy, zaprezentowaniu ich umiejętności, a także pozyskaniu nowych, młodych zawodników. Przez reklamy, afisze i ulotki, zarząd klubu chciał dotyrzeć do jak największej liczby potencjalnych nowych piłkarzy.  I udało się, do różnych grup zapisało się kilku chłopców.

Festyn rozpoczął się o 11. Pogoda była wyjątkowo sprzyjająca. Na placu tuż przy boisku rozstawiono zamek dmuchany, basen z piłeczkami, trampoliny, a także stoiska z zabawkami i tym co obowiązkowo musi się znaleźć na każdym festynie, czyli z watą cukrową i popcornem. Było również stoisko ze sprzętem sportowym. Jedną z atrakcji był pokaz strażacki. Z tyłu boiska strażacy z OSP Oborniki Śląskie, którzy przyjechali dwoma wozami bojowymi pokazali młodym piłkarzom jak działa sprzęt pożarniczy i obficie lali wężami wodę. Potem dzieci i młodzież mogli wejść do samochodów i wszystko dokładnie pooglądać.

Aby rodzice i kibice mogli na własne oczy zobaczyć, jakie postępy zrobili młodzi piłkarze Boru, zorganizowano rozgrywki. W meczu juniorów młodszych z trampkarzami lepsi okazali się juniorzy, którzy pokonali rywali ze swojego klubu 8:0. W kolejnym spotkaniu, trampkarze ulegli młodzikom 0:3, a Orliki Oborniki Śląskie przegrały z Orlikami Wołów 0:6. Żaczki z Obornik uległy natomiast drużynie z Wołowa 2:6. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale, ufundowane przez Urząd Miejski w Obornikach Śląskich.

Bardzo mnie cieszy, że przyszło tylu ludzi. Rodzice chętnie oglądali swoje pociechy, a do Boru zapisały się nowe osoby, które już w sierpniu, bo wtedy wznawiamy treningi, rozpoczną grę w naszym klubie.Cieszy mnie również to, że obecny był burmistrz, który miał okazję zobaczyć, jak wiele pracy i wysiłku wkładamy w to, żeby klub funkcjonował.Przy okazji festynu mieliśmy również okazją podziękować rodzicom, którzy pomagają, między innymi w kwestiach związanych z dowozem dzieci, a także za to, że dzięki drobnym opłatom jakie wnoszą, możemy kupować sprzęt dla najmłodszych zawodników.Impreza była również okazją do podziękowania paniom Agnieszce Szmyt i Monice Bień, które wraz z zakończeniem sezonu odchodzą z klubu i przestają szkolić. Ich miejsce zajmie Michał Jankowiak, aktualny zawodnik Dolpaszu Skokowa.

W obornickim klubie jest 5 grup młodzieżowych, w każdej trenuje po około 20 osób. Dodatkowo, w lidze okręgowej gra 15 seniorów.

Trampkarze: Mikołaj Fedorowicz, Kamil Trytko, Maciej Przystarz, Konrad Więcek, Marcin Dębski, Erwin Graba, Tomasz Jaroszewski, Kacper Klimowicz, Piotr Wójtowicz, Jakub Marek, Dominik Kułakiewicz, Bartłomiej Lech, Dawid Grzecznik.

Młodziki: Eryk Jędryczka, Marcel Król, Patryk Kułakiewicz, Dominik Bień, Krystian Kubas, Szymon Pawłowicz, Filip Szypa, Bartłomiej Adamczyk, Oskar Fatyga, Kuba Nowak, Jacek Frąk.

Juniorzy młodsi: Jakub Wyrzykowski, Mikołaj Wyrzykowski, Jakub Nowacki, Dawid Karpiak, Igor Zdeb, Konrad Zdeb, Dawid Bieniok, Rafał Rejek, Piotr Zaręba, Patryk Kusaj, Krzysztof Kuśnierek, Adrian Zięba, Adrian Łakomski, Wojciech Gawlik, Filip Bulejak, Maciej Morawski.

Orliki: Kordian Matusiak, Jacek Hejke, Krzysztof Żuber, Max Masuna, Patryk Rutkowski, Michał Wolsztyniak, Krystian Wróbel, Milan Fiłon, Damian Trytko, Przemysław Trojan, Tomasz Glen, Bartłomiej Watras, Łukasz Stawiński, Małgorzata Lichwa, Kacper Sławny, Karol Raduchowski.

Festyn odbywał się pod patronatem NOWej gazety trzebnickiej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here