Dzień Dziecka w Biedaszkowie Wielkim

454

W niedzielę, 2 czerwca od godz.15 dla dzieci z Biedaszkowa Wielkiego i Janiszewa zorganizowano Dzień Dziecka. Organizatorzy (sołtys, Andrzej Janik. Rada Sołecka i Stowarzyszenie Odnowy Wsi) zaprosili Straż Miejską z Trzebnicy i Animatorów Twórczej Zabawy  z Wrocławia.

Trzebniccy strażnicy zaprezentowali swój sprzęt, omówili zadania jakie spełniają w gminie  i poprowadzili kilka konkursów z wiedzy o przepisach ruchu drogowego i znajomości zasad udzielania pierwszej pomocy. Mówili także o zasadach  bezpiecznego poruszania się, o tym co należy zrobić podczas różnych trudnych sytuacji, które mogą zdarzyć się  w czasie wakacji, przeprowadzili także pokazy z pierwszej pomocy. Była to dla dzieci bardzo ciekawie zrobiona prezentacja, która bardzo się podobała, tym bardziej, że było sporo nagród przygotowanych przez Straż Miejską .

Animatorzy, a właściwe animatorki  z Wrocławia także przeprowadziły swój program bardzo ciekawie. Były zabawy i konkursy o tematyce cyrkowej, a także wiele atrakcji, takich jak: chodzenie na miniszczudłach, żonglerka talerzami, skoki w workach, puszczanie baniek mydlanych, malowanie farbami twarzy,  kolorowanki  dla najmłodszych, taniec dla nieco starszych oraz quiz wiedzy o tematyce Dnia Dziecka.We wszystkich tych zabawach były oczywiście nagrody, z którymi na zabawę przyjechali już zarówno animatorzy jak i Straż Miejska.

Dla zmęczonych zabawami czekał poczęstunek na słodko przygotowany przez organizatorów. Dzieci były bardzo zadowolone  z przygotowanych atrakcji .

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here