Cerekwica świętuje 35 lecie swego kapłana

941

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą celebrowaną przez proboszcza – jubilata. Po jej zakończeniu ksiądz wraz z sołtysem, a zarazem przewodniczącym rady parafialnej Edwardem Sikorą został przeprowadzony przez orkiestrę do parku, na plac gdzie zaplanowano festyn. Rozpoczęły się przemówienia, wręczanie kwiatów księdzu Zbigniewowi i dalszy program festynu. Z przybyłych powitany został dostojny gość – poseł na Sejm RP Marek Łapiński i on również przesłał pozdrowienia księdzu i przywitał mieszkańców.

Festyn odbywał się przy udziale licznej publiczności. Zaś atrakcję zorganizowali strażacy – pokazali gaszenie płonącego i cięcie samochodu. Natomiast służby ratownictwa drogowego pokazały, jak podnosi się przewrócony, ciężki samochód. Było to widowisko cieszące się dużym zainteresowaniem

My skorzystaliśmy z wolnych chwil, jakie miał w tym dniu ksiądz Zbigniew Kondracki, prosząc  o rozmowę. Ksiądz jest osobą chętną do rozmów, nie tylko o sprawach dotyczących kapłaństwa, ale też o innych sprawach społecznych i historycznych naszego regionu. Ksiądz Zbigniew otrzymał święcenia kapłańskie w 1964 roku, we Wrocławiu. Pracował o ośmiu parafiach zanim przybył do Cerekwicy – w siedmiu jako wikary i w ostatniej jako proboszcz. – To już 49 lat jak wykonuje posługę kapłańską – powiedział podczas powitań. Parafianie na to, że „to mało” i życzyli więcej. W tym dniu zbiegło się wiele innych uroczystości kościelnych, w których uczestniczyli księża z innych parafii. Stąd mogli odwiedzić ks. Zbigniewa dopiero w godzinach popołudniowych. Przybyłych przyjmował w świetlicy.

Wspaniale zorganizowany był ten  festyn. Atrakcjami dla dzieci były przejażdżki konikiem i bryczką. Niestety został zakłócony wieczornym deszczem. Szkoda.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here