Biegi przełajowe dla najmłodszych uczniów

170

Rozpoczęcie zawodów zaplanowano na godz. 9.30 Właśnie wtedy na zawody przyszli zgłoszeni ochotnicy. Dziewczynki i chłopcy mieli ubrane wygodne stroje sportowe i buty. W obawie przed deszczem zadecydowano by jak najszybciej rozpocząć biegi, jednak na szczęście tego dnia pogoda dopisała. Trasa nie uległa zmianie, także ci uczniowie z klas starszych, dla których był to drugi lub trzeci bieg przełajowy, nie byli zaskoczeni. Najpierw zawodnicy biegli kilkadziesiąt metrów na prostym odcinku, to był dobry moment by się rozbiec i nabrać tempa. Potem trzeba było pokonać kilka zakrętów, a już dalej finisz na prostym odcinku drogi do upragnionej mety. Obserwując start kolejnych grup już na samym początku można było dostrzec najlepszych biegaczy: czołówka wysuwała się od razu na prowadzenie i utrzymywała tempo aż do końca.

Oczywiście te biegi przełajowe miały raczej charakter zabawy i mile spędzonego wspólnego czasu. Niektórzy uczniowie ustawiali się obok siebie w szeregu tylko po ty by razem dobiec do mety, inni z kolei dotrzymywali sobie wzajemnie tempa. Nie zabrakło również i takich śmiałków, którzy doskonale pamiętali swój ubiegłoroczny wynik, który chcieli poprawić. Już w trakcie startów nie ubyło się bez kilku potknięć i upadków na trawie. Kilkukrotnie musiał również interweniować ratownik medyczny – na szczęście okazały się to tylko chwilowe zasłabnięcia.

Zasady nie zmieniły się w stosunku do poprzednich edycji biegów przełajowych dla najmłodszych. Nadal pierwszeństwo w biegu z każdego rocznika miały dziewczynki. To właśnie od 7 latek zaczęły się zawody, które zakończyła grupa 10 letnich panów. Aby nie dochodziło do nadmiernego tłoku na trasie, uczniów dzielono na grupy (z każdego rocznika startowały po dwie grupy chłopców i dziewczynek). Większość z  zawodników solidnie przygotował się przed startem obowiązkowo się rozgrzewając – skłony, przysiady, rozciągania i krótki bieg po bieżni, wyglądał bardzo profesjonalnie. Nie każdy uczeń wystartował w biegu, ale mógł za to liczyć na doping ze strony nauczycielek, koleżanek i kolegów a także dziadków, którzy korzystając z wolnej chwili przyszli wesprzeć swoich wnuczków.

Po przekroczeniu linii mety na każdego zawodnika czekała słodka niespodzianka: batonik i soczek, ponadto wypisany dyplom i medal, który wręczany był zaraz po zakończeniu biegu. Nie trzeba chyba dodawać, że aż do końca zawodów nikt nie zdjął go z szyi.

W każdej z grup startujących trójka najlepszych zawodników otrzymywała dodatkowy medal – ten wręczany był już na podium, podczas uroczystej dekoracji, która zwieńczyła zawody.

Lista najlepszych zawodników:

Dziewczęta klasa I :

(bieg I)

1. Wiktoria Marczakowa

2. Zuzanna Sagan

3. Alicja Wiatr

(bieg 2)

1. Martyna Gładysz

2. Alina Antosik

3. Julia Pasternak

Chłopcy klasa I:

(bieg I)

1. Jakub Bernacki

2. Kacper Durkacz

3. Krzysztof Olejniczak

(bieg II)

1. Damian Wojciechowski

2. Dawid Pałys

3. Filip Wolar

Dziewczęta klasa II:

(bieg I)

1. Aleksandra Bartnik

2. Julia Matłok

3. Grażyna Mazurkiewicz

(bieg II)

1. Alicja Pietrzyk

2. Joanna Zawadka

3. Kinga Krawczyk

Chłopcy klasa II:

(bieg I)

1. Szymon Hupa

2. Paweł Solecki

3. Kuba Pieleszko

(bieg II)

1. Jakub Baranowski

2. Adrian Smaczyński

3. Mateusz Dudek

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here