6 mln zł na dokończenie budowy. Gmina otwiera oferty!

91

Przypomnijmy, że to burmistrz Trzebnicy wypowiedział umowę głównemu wykonawcy, firmie Interm. Swoją decyzję Marek Długozima argumentował tym, że istnieje prawdopodobieństwo, iż  może on nie zdążyć ze wszystkimi pracami. Pracownicy wszystkich firm (głównego wykonawcy i podwykonawców) zostali wyproszeni z placu budowy, a terenu i budynków pilnowała straż miejska. Na budowie rozpoczęła się inwentaryzacja. Burmistrz tłumaczył, że próbował się jeszcze porozumieć z Intermem, ale niestety do konsensusu nie doszło. Żeby nie tracić czasu burmistrz, wraz ze swoimi pracownikami podzielił prace, które zostały do wykonania na odrębne zadania i na nie teraz ogłaszane są kolejne przetargi. Przypomnijmy, że według szacunkowych wyliczeń podwykonawców, miasto może być winne różnym firmom kwotę nawet 3 mln zł! Tymczasem podczas nadzwyczajnej sesji rady włodarz gminy zapewniał, że zaległości za wykonane prace to około 500 tys. zł. Które dane są prawdziwe, tego nie wiemy, ale spór o zapłatę za wykonane roboty, może wkrótce trafić do sądu.

Tymczasem w środę przed Bożym Ciałem, w Urzędzie Miejskim otwierano oferty na  zagospodarowanie terenu przy Szkole Podstawowej nr 2 i szkole muzycznej I i II stopnia. Zbigniew Zarzeczny, naczelnik wydziały inwestycyjno – technicznego zapowiedział, że miasto nie ma przeznaczonej konkretnej kwoty na to zadanie. – Na zakończenie wszystkich prac przeznaczamy 6 mln zł – mówił Zbigniew Zarzeczny. Jak się okazało do przetargu stanęło 6 firm. Najniższą ofertę złożyło trzebnickie przedsiębiorstwo – Brukarstwo „Marek Krzak”. Przedsiębiorca zaproponował, że wykona prace za 404,5 tys. zł. Jedynie o 1,5 tys. zł więcej zaproponował Gembiak – Mikstacki Sp. j. z Krotoszyna. Najdroższa oferta Przedsiębiorstwa Usług Sprzętowych „Różański” Edward Różański opiewała na kwotę blisko 630 tys. złotych.

Wczoraj otwarto też oferty na dostawę i montaż dźwigów, czyli wind, w budynku przeznaczonym na SP i szkołę muzyczną. Jak się okazało, jedynym oferentem w tym przetargu była firma Zemd Technika Dźwigowa Wojciech Janicki, Marcin Janicki, Marta Janicka – Syrko, która zaproponowała kwotę 295 tys. zł, za dokończenie prac.Warto dodać, że to właśnie firma Janickich, jako podwykonawca montowała jedną z wind, która praktycznie jest gotowa i pozostało tylko jej uruchomienie.

Również wczoraj otworzono oferty na wykonanie dachu na budynku przyszłej szkoły muzycznej.  Do tego zadania zgłosiły się trzy firmy. Dachmar Marek Kwiatkowski z Wrocławia zaproponował kwotę 594 tys. zł. O ponad 200 tys. zł tańszą ofertę złożyła firma Dzwonek z Trzebnicy, która zaproponowała, że dach wykona za 381 tys. zł.Najniższą kwotę zaproponowało Przedsiębiorstwo Budowlane PALAST PROMOTION z Trzebnicy, wykonawca hali sportowej przy trzebnickim LO, które dach zamierza wykonać za 239 tys. złotych.

W najbliższych dniach zostaną otwarte kolejne oferty, na roboty wykończeniowe w Szkole Podstawowej nr 2 w Trzebnicy, a także na wykonanie elewacji zewnętrznej tego budynku.

Zbigniew Zarzeczny podkreślał, że miasto nie ma wyodrębnionych kwot na konkretne zadania, a suma 6 mln zł musi wystarczyć na dokończenie budowy. Ile będzie ostatecznie kosztowała budowa trzebnickich szkół? Czy w wyniku rozbicia prac na osobne zadania gmina za budowę zapłaci więcej? Ile jest gmina winna firmie Interm i jej podwykonawcom? I wreszcie czy uda się zakończyć inwestycję przed 1 września tego roku? To tylko niektóre pytania, na które chcielibyśmy poznać odpowiedzi.

5 KOMENTARZY

  1. Przeciez to tyPOwe POstepowanie- pieniadze niewyplacone- winni ci, co robotę wykonali i dzisiaj piszą na Berdyczów. POlska w budowie w wydaniu gminnym…
    Czesi robią POrządki….
    Być może dobry przykład Czechów udzieli się całemu SkorumPOwanemu Blokowi dawnych Demoludów i zacznie się cywilizowanie tych terenów. W POlsce sytuacja wręcz prosi się o taką miotłę, która dokładnie pozamiata śmieci, a aktorów i statystów tego przedstawienia trwającego od lat przeniesie do jakiegoś rezerwatu…

    • Nooo … czyli co? PIS do wladzy, Adach na spalonej? Czyli FANATYZM. Wytoczmy wojne ruskim za Smolensk (x2). Obowiazkowo krzyze w szkole, domu i gdzie tylko. Pomniki za byle co. Matura z religii obowiazkowa. No i oczywiscie policja PISowa (agent Tomek) prowokujaca na kazdym kroku. Aaa i zapomnialem – reforma cyfryzacji – TRWAM Ci DAM – za darmo – rentuchy cyckamy

  2. Być prześladowanym przez POsrańców to z zasady niebywały zaszczyt i dowód, że nie należy się do tego moralnego szamba. W tym przypadku to jednak walka wewnetrzna…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here