Recydywiści okradli budynek i telefony

58

Jak ustali oborniccy  funkcjonariusze, sprawcy działali pod osłoną nocy 24 i 26 maja tego roku. Dwaj mężczyźni wspólnie wyłamali kłódki w drzwiach do magazynu i pomieszczenia przebieralni, weszli do środka, a następnie skradli trzy piły spalinowe na łączną kwotę 1,3 tys. zł, a także 90 metrów przedłużacza. – Jak się okazało sprawcy wracając z włamania 26 maja ukradli także dwa telefony komórkowe, które zabrali mężczyźnie i kobiecie. Straty jakie ponieśli poszkodowani to ok. 1,1 tys. zł. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty – podaje Iwona Mazur, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Policjanci, którzy zajmowali, się sprawą, wytypowali i zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 32 i 36 lat. Jak to określili „złodzieje działali w warunkach powrotu do przestępstwa”, czyli po prostu są recydywistami.

Decyzją sądu wobec 36-latka zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy, a wobec drugiego podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat – dodaje Iwona Mazur.

1 KOMENTARZ

  1. Sensacja! Toz to kradziez stulecia!

    A tym czasem starosta przymierza sie do prywatyzacji szpitala. Nowa ma oczywiscie inne PriOrytety i sprawach tak trywialnych jak prywatyzacja szpitala informowac nie zamierza…

    Uwazajcie, zeby czasem „recydywiscie” szpitala nie ukradli…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here