Są duże szanse, że w przyszłości będziemy tu wracać

47

Piłkarze przyjechali do Trzebnicy w środę wieczorem i jak nas poinformował trener Lecha Poznań, Mariusz Rumak, zjedli kolację i w tym dniu zawodnicy już nic nie robili.

Dzisiaj jest taki dzień, że akurat przed meczem ze Śląskiem, przed chwileczką mieliśmy trening. Zawsze trenujemy, jeżeli gramy później niż o 15. Są dwie odprawy: przed treningiem jest odprawa indywidualna, przed obiadem jest odprawa zespołowa, gdzie zespół dowiaduje się, w jakim składzie będzie grał. Po podwieczorku jest wyjazd na stadion – powiedział nam trener Mariusz Rumak.

Jak nam powiedział trener zawodnicy Lecha przed czwartkowym meczem ze Śląskiem podchodzili bardzo spokojnie.

My do każdego podchodzimy tak samo, natomiast trzeba przyznać, że Śląsk Wrocław to jest obecnie nam panujący Mistrz Polski i tego nikt nie zmieni. Jest to więc na pewno bardzo dobry zespół, który walczy o trzecie miejsce – powiedział trener.

I choć poziom gry wrocławian bywa różny, to jednak takie zespoły jak Lech, Legia to wszystkie zespoły się sprężają i walczą o to by wygrać.

Ja nie zauważyłem aby zespoły grające przeciwko Lechowi akurat były w słabej dyspozycji – dodał pan Mariusz.

Dodatkowym utrudnieniem podczas czwartkowego meczu we Wrocławiu był osłabiony skład Lecha spowodowany kontuzjami i wyjazdem kilku zawodników na zjazd kadry U-19.

Niestety nasza sytuacja kadrowa nie jest za dobra. Związane jest to z kontuzjami które miały miejsce w ostatnim czasie. Kilku piłkarzy jest po zabiegach operacyjnych. Młodzi piłkarze wyjechali na zgrupowanie piłkarzy U-19, w związku z czym przyjechaliśmy w składzie 18-19 osób, ale jest to okazja dla piłkarzy, którzy wcześniej nie mieli możliwości grać, aby właśnie teraz się pokazali – powiedział trener Lecha Poznań.

Nie jest to problemem, ponieważ wszyscy piłkarze przez cały czas tak samo trenują i przygotowania do czwartkowego spotkania były takie same. Trener przed meczem poinformował nas, że może być tak, że jeśli tego będzie wymagać sytuacja, to być może niektórym piłkarzom zostanie zmieniona pozycja.

Są to piłkarze którzy grają o określonych umiejętnościach, dlatego w sytuacjach indywidualnych nawet przez moment się nie obawiam czy sobie poradzimy – powiedział trener.

Tym bardziej, że w kontekście wynikowym w miejscach w tabeli bez względu na wynik się nie zmieni. W tym sezonie Lech Poznań jest Wicemistrzem Polski w tym sezonie.

Ale sport ma swoje określone momenty. Cały czas walczymy o to, aby pokazywać, że jesteśmy dobrzy, cały czas walczymy o to, aby zadowolić naszych kibiców, którzy nam ufają. A mamy najwyższą frekwencję w Polsce, u nas na stadionie siada ponad 25 tys. osób. Musimy dobrze grać, aby ludzie przychodzili – powiedział trener, dodając po chwili:

Jak na razie jesteśmy bardzo zadowoleni z tego pobytu, obsługa jest bardzo miła, standard jest wysoki. Zadowala nas, tym bardziej, że jest blisko stadionu. Wydaje mi się, że jest to bardzo dobre miejsce, aby w przyszłości tutaj wracać. Do Wrocławia jest blisko, jest bardzo dobry dojazd od strony poznańskiej, więc na kolację tutaj wrócimy. Myślę, że jest duże prawdopodobieństwo, że będziemy tutaj wracać w przyszłości.

Na koniec trener poprosił o to, aby drużynie życzyć dwóch rzeczy: braku urazów, ponieważ urazy mechaniczne w zespole zdarzają się bardzo często. W ostatnich dwóch spotkania trener stracił trzech piłkarzy w wyniku uderzeń, więc są to dość poważne urazy. Drugą rzeczą o którą trener prosił aby życzyć zawodnikom to zwycięstwo, którego w czwartkowym meczu nie było, ponieważ zakończył się on remisem 1:1.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here