Dobra zabawa w Obornikach Śląskich

55

Jest to doskonała okazja do wesołego spędzenia czasu w gronie rodzinnym, jak i wśród znajomych i przyjaciół. Przy tej okazji można zobaczyć występy młodzieżowych – i nie tylko – grup artystycznych działających w Obornikach i okolicy, zapoznać się z życiem i kulturą zanikających grup społeczno-zawodowych – w zeszłym roku festyn odwiedzili Wikingowie, w tym – być może – spotkamy prawdziwych rycerzy. Ponadto całymi rodzinami można uczestniczyć w różnego rodzaju konkursach i zawodach sportowych

O podniebienia smakoszy zadbają parafianki, które dostarczą na festyn swoje wykwintne wypieki.

Tradycyjnie już podczas festynu zostanie zorganizowana „cegielnia”, która cieszy się coraz większą popularnością: po zakupie cegiełki, należy odpowiedzieć na proste pytanie. Prawidłowa odpowiedź nagradzana jest ciekawymi, a niejednokrotnie cennymi nagrodami. Rekordy popularności osiąga zawsze losowanie ostatnie – nagrody głównej -wśród wszystkich, którzy kupili cegiełki. Organizatorzy zadbali o to, by w tym roku była nie mniej cenna niż w latach poprzednich.

Cały dochód z „cegielni” oraz sprzedaży ciast zostanie przeznaczony na działalność charytatywną obornickiego oddział Caritasu oraz Akcji Katolickiej.

Dużą popularnością wśród dzieci cieszą się nie tylko dmuchane zamki i zjeżdżalnie, ale również warsztaty malarskie, czy też zajęcia sprawnościowe organizowane przez harcerzy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here