Rodzinny Dzień Dziecka przedszkolaków

50

Takiego Dnia Dziecka w obornickiej placówce jeszcze nie było. Dyrekcja razem z przedstawicielami rady rodziców, wspólnie zorganizowali 25 maja, wielki piknik rodzinny na terenie przedszkola. Już kilka tygodni przed imprezą, panie wychowawczynie informowały rodziców o planowanym przedsięwzięciu. Mamy przedszkolaków deklarowały się, czy upieką ciasto na kiermasz, czy też może ofiarują jakieś drobne gadżety, nieużywane, a w dobrym stanie zabawki, lub inne ciekawe i niezniszczone rzeczy na loterię fantową. Dzieci bardzo przeżywały całe przedsięwzięcie. Tym bardziej, że zaproszenie na festyn otrzymywali ich rodzice, a także rodzeństwo, młodsze i starsze.

Teren przedszkola został przystrojony w girlandy, a na sporym terenie ustawiono rozmaite stanowiska. Rozpoczęcie festynu zaplanowano na godz. 10 w sobotę. Już przed wyznaczonym czasem wszystko było przygotowane, tylko… wszyscy z niepewnością i nadzieja zerkali w niebo. Był co prawda przewidziany plan awaryjny (zabawa w budynku przedszkola), ale takiego rozwiązania nikt nie chciał. Na dziedzińcu i palcu zabaw przed przedszkolem ustawiono dmuchany zamek, a także trampolinę. Pod namiotem panie przedszkolanki malowały dzieciom buzie, chętne dzieci mogły rysować na wyznaczonych stanowiskach. Pod namiotem można było również zakupić losy loterii fantowej. Za symboliczną opłatą, na kiermaszu można było spróbować przeróżnych ciast i ciasteczek, muffinek i babeczek przygotowanych przez rodziców dzieci (a na niektórych było widać zdobienia ręcznie wykonane  przez przedszkolaków). Na gorąco można było skosztować bigosu i kiełbaski z grilla. Na smakołyki nie było wyznaczonych cen. Rodzice płacili tyle, ile uważali i ile mogli. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży pyszności i loterii fantowej zostaną przeznaczone na potrzeby przedszkola.

Choć wiatr wiał dość mocno, było pochmurno, a w dodatku zimno, atmosferę podgrzewały konkursy dla dzieci i ich rodziców, w których przewidziano nagrody, a także muzyka na żywo! Dziedziniec przed przedszkolem zamienił się w wielki parkiet, na którym bawiły się przedszkolaki z całymi rodzinami i paniami z przedszkola. Muzyka była przeróżna. Począwszy od piosenki o ogórka przez Zuzię, po najnowsze hity – Gangnam style i  „Ona tańczy dla mnie”. Jak się okazało, tak szeroki repertuar dzieci znały doskonale, zresztą ich rodzice też. Około godz. 13.30 zaplanowano koniec imprezy, ale dzieci, mimo chłodu bardzo niechętnie opuszczały swoje przedszkole. – To była pierwsza tak duża impreza, którą organizowaliśmy. Bardzo się cieszę, że rodzice tak chętnie i licznie włączyli się w przygotowania. Na pewno nie będzie to ostatni taki festyn, bo widzieliśmy, że i dzieci, i rodzice byli bardzo zadowoleni – powiedziała Jadwiga Dobosz, dyrektorka przedszkola.

Frekwencja przeszła chyba najśmielsze oczekiwania rodziców. Do placówki uczęszcza około 200 dzieci, a patrząc na ilość ludzi na dziedzińcu można było odnieść wrażenie, że przyszły niemal wszystkie dzieci; w większości z rodzeństwem. – Widzieliśmy, że wszyscy dobrze się bawili. Pogoda może nas nie rozpieszczała, ale przynajmniej nie padało. Miejmy nadzieje, że za rok Dzień Dziecka będzie równie udany – powiedziała dyrektorka.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here