Bociani bohaterowie w Trzebnicy

482

„Przylot Bocianów”, to impreza która obywa się w Trzebnicy z inicjatywy Łucji Kołodziejczyk rokrocznie od kilku lat i choć nie gromadzi tłumów, ma swoich stałych, ale także nowych bywalców. Program wydarzenia obfitował w różnego rodzaju atrakcje, nie tylko przeznaczone jedynie do biernego odbioru, ale również takie, które zachęcały przybyłych do aktywnego udziału.

Już w holu witały wszystkich piękne grafiki Katarzyny Belskiej, przedstawiające naszych ptasich bohaterów w różnych pozach i sytuacjach. W dalszej części korytarza podziwiać można było dzieła dzieci z sekcji plastycznej TCKiS – również o tej samej tematyce. Prace te, wykonywane mnogością różnorodnych technik, łączyły: dziecięca percepcja świata i bogactwo barw.

Jedną z głównych atrakcji wydarzenia była wystawa rzeźb Lecha Taraszczuka, którego prace zdobyły uznanie nie tylko w kraju, ale także poza jego granicami. Zgodnie z tematyką spotkania, rzeźby przedstawiały bociany, niektóre wykonane z malowanego drewna, inne zaś np. z szyszek. Wystawie towarzyszyły miniwarsztaty, polegające na malowaniu wyrzeźbionych przez pana Taraszczuka boćków. Bardzo aktywnie uczestniczyła w tych zajęciach młodzież Gimnazjum nr 1 w Trzebnicy. Równolegle do wystawy i warsztatów, odbył się minikoncert muzyczny w wykonaniu Marty Wolak oraz Patrycji Mszanik. Dodatkowo imprezę wzbogacono projekcją filmu „Kle, kle…” w reżyserii P. Żaka oraz spotkaniem z dr. Szulc- Guziak w formie wykładu „Pra Natura”. Oprócz wymienionych atrakcji można było podziwiać improwizacje teatralne o bocianach. Całość zaś odbyła się w kameralnej i niezwykle miłej atmosferze.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here