Skarga na łatanie dziur

64

Według informacji przekazanych w gminnym biuletynie, łatanie dziur odbywa się bez większych problemów: natychmiastowo i na bieżąco. Inne zdanie na ten temat ma nasz stały Czytelnik, który kilka dni temu przesłał nam taki oto list: – Witam – przesyłam fotkę z trwającego remontu ul. Wrocławskiej. Wykonawca działa z zaskoczenia, wchodząc na jezdnię zza górki, czego nie spodziewają się kierowcy jadący w miarę ruchliwą ulicą Trzebnicy. Wycięte łaty stoją po dwa dni bez zabezpieczenia lub natychmiastowego remontu, a oznakowane chyba dla psów, bo znaki ustawia się na wysokości co najmniej 2 m nad  terenem. Zleceniodawcą jest administrator – czyli Urząd Miasta w Trzebnicy, gdzie osoby odpowiedzialne za te roboty nie mają chyba pojęcia, co się w terenie dzieje.

Rzeczywiście, kilka dni minęło zanim firma odpowiedzialna za łatanie pozimowych dziur naprawiła ubytki w drodze na ul. Wrocławskiej. Dlaczego nie usunięto ich od razu? Na co czekał wykonawca? Przecież nawet w wyniku nieuwagi, kierowca mógł wjechać w taką dziurę i uszkodzić sobie samochód. Analogiczna sprawa dotyczyła łatania ul. Przemysłowej – tam również asfalt wlano w wycięte łaty dopiero kilka dni po wycięciu dziur. Zupełnie nie wiadomo dlaczego tak długo zwlekano? Za naszym Czytelnikiem, pytamy w gminie: jak często przeprowadzane są kontrole bieżącego łatania pozimowych dziur. – Nasz pracownik nie jest w stanie każdego dnia skontrolować postępu prac remontowych. W wyznaczone dni objeżdża i sprawdza postęp wykonywanych prac. To firma odpowiedzialna za ich wykonywanie odpowiada za przygotowanie i zabezpieczenie miejsca. Znam jeden przypadek, w którym kierowca poskarżył się na niewłaściwe oznakowanie miejsca, w którym łatano dziury. Teraz tę skargę badają: ubezpieczyciel kierowcy, gmina, a także przedstawiciel wykonawcy.

Przypomnijmy, że przetarg na bieżące utrzymanie dróg wygrała firma Gębiak – Mikstacki. Jakie są Państwa odczucia w sprawie łatania dziur, czy wszystko przebiega zgodnie z planem? Zapraszamy do dyskusji na www.nowagazeta.pl, a także do zgłaszania na adres redakcji podobnych przypadków dziur, które wymagają natychmiastowego łatania.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here