Zwycięstwo „Sparty” Będkowo nad „Rosą” Rościsławice bez niedomówień

344

Tym razem było podobnie, choć częściej atakowali i rozgrywali piłkę między sobą gospodarze, czyli Spartanie.. Po paru minutach gra wyrównała się. Obie drużyny stosowały tą samą taktykę, grę bokami. Gospodarze grali z wiatrem i ich przerzuty były długie, często trafiające do skrzydłowych. Zaś goście musieli krótkimi podaniami zbliżyć się pod pole karne gospodarzy by podania na skrzydła mogły być celne.. Tak naprawdę te długie podania nie sprawiały zagrożeń bramkarzom, bo celnych uderzeń nie było. Dopiero około dziesiątej minuty gospodarze mocno nacisnęli doprowadzając piłkę pod pole bramkowe. W starciu atakującego gospodarzy z obrońcą nastąpił wyraźny faul tego ostatniego. Sędziemu nie pozostało, jak podyktować jedenastkę. To zagranie skutecznie wykonał Bartek Matecki i gospodarze prowadzą zaczęli grać bardziej spokojnie. Po tym golu mieliśmy na boisku groźną sytuacji pod bramką gospodarzy. Na linii pola karnego zderzyli się boleśnie zawodnicy. Piłkę mieli w posiadaniu przyjezdni, wykonując silne, choć nie udane uderzenia na bramkę. Sędzia nie przerywał gry do momentu, gdy piłkę przejęli rywale. Był to moment, gdy gra zaczęła stawać się coraz brutalniejsza. Zaczęliśmy liczyć faule. A że było ich coraz więcej na atakujących zawodnikach gospodarzy, mieliśmy za tym coraz więcej rzutów wolnych. Wykonywał je Józef Ulatowski Jego podania w obręb pola bramowego były naprawdę groźne, jednak nie wykorzystane. Wspaniała sytuację odnotowaliśmy w połowie tej odsłony. Piotr Rudnicki ( Sparta) ogrywa obronę gości i z prawego skrzydła pola karnego strzela, Jednak uderzenie było nie celne i piłka wylądowała na reklamach. Była to sytuacja na bramkę. Na wolnym polu, na wprost bramki sta zawodnik gospodarzy i podanie do niego mogłoby zakończyć się golem.

Końcowe fragmenty pierwszej połowy nie wskazywały już na możliwość zdobycia goli. Ataki oby stron załamywały się na przedpolu linii pola karnego. Gości zmienili taktykę wykonując wiele zagrań krótkimi podaniami. Stwarzało to spore trudności obronie gospodarzy. Na czas i skutecznie przychodzili im z pomocą zawodnicy z pomocy. W sumie w tej części meczu strzałów w światło bramki zobaczyliśmy niewiele. Ale odnotować należy strzał Pawła Ramiączeka (Rosa) z 25 metrów, obronionego przez bramkarza.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza, od chaotycznej gry. Pierwsi uspokoili grę gospodarze. Nadal grali skrzydłami. Najlepiej wychodziło im na prawej flance. Podprowadzanie piłki na wysokość pola karnego i wykonywanie celnych wrzutek do nadbiegających zawodników stwarzało wiele groźnych sytuacji strzeleckich. Jedną z takich rozegrań wykorzystał Matecki i odnotowaliśmy drugiego gola. Ten sam zawodnik strzelił trzecią bramkę. Gospodarze będąc pewni zwycięstwa zwolnili grę. Wykorzystali tą sytuacje gości i po konie meczy Tomasz Lizak zdobył bramkę honorową. Aby było wet za wet Miłosz Mazij dopełnił formalności zdobywając czwartego gola dla gospodarzy. Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem 4 do 1 dla „Sparty” Będkowo.

Spytaliśmy prezesa klubu, co takiego się stało, że gospodarze tak skutecznie rozegrali ten mecz. Wiesław Zawadzki odpowiedział krótko: – My graliśmy swoje, wyprzedzaliśmy rywali w rozegraniach. Przejmowaliśmy piłkę już na środku boiska, celniej podawaliśmy. Goście po utracie drugiej bramki zaczęli grać nerwowo, co pozwoliło nam zdobyć trzecią i czwartą bramkę. W tym meczu byliśmy wyraźnie lepsi i tyle. „Rosa”,do naprawdę dobra drużyna, wyżej uplasowana w tabeli „B” klasy. Ale dyspozycja zawodnicza w danym dniu decyduje o wyniku. W drużynach wystąpili: „Sparta” – Grzegorz Wojciechowski, Paweł Szymański, Bartłomiej Matecki, Kacper Kundora, Miłosz Mazij, Kamil Mazij, Piotr Fiedziuk, Wojciech Hrycewicz, Piotr Rudnicki, Paweł Kundera, Józef Ulatowski, Łukasz Marciniec, Grzegorz Czechura, Marcin Bryła, Krzysztof Komorniczak, Marcin Szafrański, Tomasz Puzio, Drużynę prowadził trener Łukasz Skórzewski.

„Rosa” – Piotr Szumiał, Tomasz Bemben, Bartosz Bemben, Przemysław Kaczmarek, Tomasz Lizak, Oskar Podedworny, Damian Ratajczyk, Paweł Ramiączek, Daniel Wesołowski, Marcin Rogala, Radosław Szczęsny, Sebastian Dudział, Sebastian Kargul, Patryk Miedziński, Michał Pisula. Prowadził zespół trener. Aleksander Bonecki.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here