Otwarcie Europejskiego Tygodnia Sportu z udziałem olimpijki

135

Osoby z całego powiatu mogą przyjechać do Żmigrodu i zdecydować się na uczestnictwo w wybranej dziedzinie sportu, tańca czy też fitnessu. I żeby nie było normalnie i banalnie,  program przewiduje takie atrakcje jak zumba, sumo, ścianka wspinaczkowa, stritball i coś co w harmonogramie nazywa się „podchodami matematycznymi”. Szczegółowy kalendarz wydarzeń znajduje się na stronie miasta Żmigród. Do opiekuna każdej dyscypliny jest podany telefon kontaktowy. Można więc się skonsultować i ewentualnie dopytać o szczegóły współzawodnictwa w danej dziedzinie. Generalne zasady są takie, że trzeba się pojawić w danym miejscu i o określonej porze i po prostu skorzystać z inicjatywy.

Europejski Tydzień Sportu Dla Każdego swoje oficjalne rozpoczęcie miał miejsce już w ubiegły piątek na terenie orlika przy Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie.

– Zaprosiliśmy przedstawicieli wszystkich szkół w Żmigrodzie, aby wspólnie wziąć udział w rozpoczęciu tego wydarzenia – mówi Katarzyna Lech, dyrektorka gimnazjum. I rzeczywiście, boisko wypełniło się dziećmi ze wszystkich placówek edukacyjnych (poza Powiatowym Zespołem Szkół im. Jana Pawła, które zaproszenia nie przyjęło). Wydarzenie poprowadziła Edyta Cłapka z Referatu Oświaty w Urzędzie Miejskim w Żmigrodzie. Przywitała wszystkich uczestników i oddała głos burmistrzowi Robertowi Lewandowskiemu. Zachęcił on przybyłych do aktywnego skorzystania z oferty Europejskiego Tygodnia Sportu. Przedstawiciele szkół przygotowali swoje występy i zaprezentowali je przed innymi uczestnikami oraz przed przedstawicielami gminy. Głównie były to pokazy układów choreograficznych i umiejętności tanecznych. Nie obyło się bez gości specjalnych – jednym z nich była złota medalistka igrzysk paraolimpijskich w Londynie w skoku w dal, Karolina Kucharczyk. Olimpijka przyjęła od włodarza na swoje ręce kwiaty oraz podziękowania za uświetnienie swoją obecnością lokalnej uroczystości. Następnie wraz z dwoma innymi utytułowanymi zawodnikami, Bartkiem Krupą i Krzysztofem Nolbertem, olimpijka rozmawiała z uczniami i prezentowała swoje umiejętności w wydzielonych w tym celu miejscach. Można więc powiedzieć, że młodzież mogła się uczyć od najlepszych w swoich dziedzinach. – Kulminacyjnym punktem dzisiejszego dnia jest ustawienie się dzieci i młodzieży na placu przed szkołą w liczbę 760 – mówi koordynatorka imprezy, Małgorzata Kosińska z Biura Promocji w Urzędzie Miejskim w Żmigrodzie. Niewtajemniczonym podpowiadamy, że nadbaryckie miasto 15 maja obchodziło święto 760-lecia nadania praw miejskich. Na fali tego wydarzenia postanowiono ustawić dzieci (ubrane kolorystycznie w barwy miasta) w ogromną liczbę. Organizatorzy nie ukrywają, że uwiecznienie tego ustawienia było nie lada wyzwaniem. – Najpierw się zastanawialiśmy, czy nie nie zrobić pamiątkowego zdjęcia żywej liczby 760 z okna w budynku znajdującego się na przeciwko szkoły. Później jednak udało nam się zorganizować wyciąg, na który wejdzie fotograf i zrobi pamiątkowe zdjęcie – tłumaczy Małgorzata Kosińska. Otwarcie przebiegło w atmosferze głośnej muzyki i wspólnej zabawy uczniów, którzy mogli się pochwalić nabytymi umiejętnościami sportowymi. Europejski Tydzień Sportu Dla Każdego został oficjalnie uznany za rozpoczęty. Pozostaje tylko ruszyć się z fotela i zrobić coś dla swojego zdrowia!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here