Wiosenne biegi w gimnazjalistów z Rataja

146

17 maja w Głębowicach odbyły się coroczne Biegi Przełajowe. Co roku osiągaliśmy na nich duże sukcesy, zarówno indywidualne jak i zespołowe. W tym roku powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces – zdobyliśmy zespołowo I miejsce. Natomiast najbardziej do sukcesu zespołu przyczynili się:

Michał Klimkowski – I miejsce (II klasa Gimnazjum)

Marcin Ławniczak – I miejsce (I)

Piotrek Szulc – I miejsce (III)

Agata Samiło – II miejce (I)

Ela Ninierza – III miejsce (II)

Kamil Leonowicz – III miejsce (I)

Kolejną imprezą były Wiosenne Biegi Przełajowe o „Puchar Kocich Gór”. Odbyły się one 22 maja w Trzebnicy. Tu również nie zabrakło sukcesów indywidualnych.

W kategorii klas I dziewcząt I miejce zajęła Agata Samiło, przed Mają Howis. Wsród chłopców III miejsce zajął Dawid Poprawa.

Wśród klas II dziewcząt zwyciężyła Ela Ninierza. Michał Klimkowski w swoim biegu zajął II miejsce.

Klasy trzecie startujące na końcu przyniosły najwięcej miejsc na podium. Klaudia Jagodzińska zajęła III miejsce, natomiast całe podium chłopców podzielili pomiędzy sobą uczniowie naszego Gimnazjum. I miejsce zajął Tomek Szymków, przed Piotrkiem Szulcem i Łukaszem Dytko.

Dodajmy, że zespołowo nasza szkoła zajęłą również I miejsce, co jest niemałym sukcesem w tych zawodach. Tym samym powtórzyliśmy ubiegłoroczny sukces.

Ostatnimi zawodami odbywającymi się w tym tygodniu były Indywidualne Mistrzostwa w lekkiej atletyce. Tu również nie zabrakło sukcesów. Należy zaznaczyć, że zawody te są eliminacją Mistrzostw Dolnego Śląska, przez co startuje w nich czołówka sportowców z całego województwa.

Najwyższe miejsca spośród naszych Mistrzów zajęli:

Ola Bober – VI w skoku w dal

Tobiasz Górniak – II w pchnięciu kulą

Marta Załanowska – V w biegu na 300 metrów

Ela Ninierza – VI w biegu na 300 metrów

Agata Samiło – II w biegu na 600 metrów

Tomek Szymków – I w biegu na 1000 metrów

Michał Klimkowski – II w biegu na 1000 metrów

Piotrek Szulc – III w biegu na 2000 metrów

Mariusz Jakubów – VI w biegu na 2000 metrów

Wymienione powyżej osoby będą reprezentowały nasze Gimnazjum w zawodach wojewódzkich, które odbędą się już we wtorek 28 maja. Dodajmy, że we wtorek odbędą się również Mistrzostwa Powiatu w siatkówce plażowej i Mistrzostwa Gimnazjum w wędkarstwie, więc emocji w przyszłym tygodniu nie zabraknie. Trzymajmy kciuki!! 🙂

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here