Sylwetka

466

Od samego początku istnienia klubu grał w drużynie LKS „Dolpasz Skokowa”. Pierwszy mecz w tej drużynie rozegrał w szóstej klasie szkoły podstawowej. Dziś nadal jest aktywnym piłkarzem. – Po jubileuszu 25-lecia drużyny, planuję jednak zakończyć grę. Nie mogę cały całe życie grać – śmieje się Czesław Suchacki, który jest również członkiem OSP Skokowa. Nasz bohater udziela się również w zespole ludowym Trzy Dęby, który skupia mieszkańców okolicznych wsi. W zespole gra na trąbce. Próby zespołu zazwyczaj odbywają się w jego domu.

Czesław Suchacki działa na rzecz społeczności lokalnej. Docenili to mieszkańcy Borówka, którzy w 2006 roku wybrali go na sołtysa wsi. Cztery lata później wystartował z sukcesem w wyborach na radnego wsi: Borówek, Brzeźno, Chodlewko i Borów. Uwielbia podróże po Polsce. – Udało mi się zwiedzić już spory kawałek kraju. Przejechałem już część zachodnią i Pomorze. Bardzo lubię stare twierdze, urzekła mnie ta w Malborku. Zgodnie z porzekadłem cudze chwalicie, a swego nie znacie podróżowanie rozpocząłem od Polski. Teraz planuję zwiedzić wschód kraju, przede wszystkim Sąsiadowice, za Przemyślem.

Od zimy Czesława Suchackiego bez reszty pochłania nowy projekt. Na działce przy wjeździe do wsi, wraz z innymi mieszkańcami, buduje Skansen Maszyn Rolniczych. – Razem z kolegą, Łukaszem Wójtowiczem nie chcieliśmy, żeby stare przyrządy się marnowały. Od zimy odnawialiśmy sprzęty, które sami mieliśmy, zdobywaliśmy nowe. Kiedy tylko stopił się śnieg, zaczęliśmy porządkować teren, robić odwodnienie, zrobiliśmy wiatę na maszyny. W budowę skansenu włączyło się wielu ludzi nie tylko z naszej wsi, co chyba najbardziej nas cieszy. Przedsięwzięciem zainteresowały się gazety, a także telewizja. Mamy nadzieję, że uda się nam pozyskać brakujące pieniądze i otworzyć skansen na początku lata – mówi Czesław Suchacki. Na pytanie, o czym teraz marzy, odpowiada z uśmiechem: – O tym, żeby jak najszybciej uruchomić skansen i odpocząć wraz z gośćmi na jego terenie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here