Finał Ligi Mistrzów w Prusicach

88

Finał Ligi Mistrzów to jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w roku. W finale, ktory odbył się w ostatnią sobotę zmierzyły się dwa niemieckie kluby. Polscy fani piłki nożnej z wielką uwagą przyglądali się rozgrywkom, ponieważ w drużynie Borussi gra trzech Polaków. I to właśnie z ich powodu wielu kibiców zasiadło przed telewizorami.

Kiedy w poprzednim roku w Polsce i na Ukrainie odbywało się Euro 2012, wiele gmin transmitowało mecze, nie tylko naszej reprezentacji. Tak było również w Prusicach, gdzie mecze zyskały dodatkowo ciekawą oprawę. Miast ma już doświadczenie w organizowaniu tego typu imprez. Ponieważ transmisje rozgrywek Euro 2012 cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród prusiczan, Stowarzyszenie Prusiczanin, wraz z Urzędem Miasta i Gminy, a także z Gminnym Ośrodkiem Kultury i Sportu postanowili zorganizować wspólne oglądanie finału Ligi Mistrzów. Patronat nad imprezą objął obecny Mistrz Polski, klub Śląska Wrocław.

Dla kibiców którzy przyszli na Rynek w ten chłodny i pochmurny dzień organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. Dla najmłodszych była wata cukrowa, popcorn, dmuchany zamek, a także wiele konkursów, w których można było wygrać zaproszenia na najbliższy mecz Śląska Wrocław z Lechem Poznań, który odbędzie się w Boże Ciało, a także gadżety związane z miastem. Pytania były bardzo szczegółowe i dotyczyły polskiej piłki nożnej, a także rozgrywek LM.

W między czasie, na wyznaczonym małym, miękkim boisku rozegrano turniej piłki nożnej dzieci. Do zawodów zgłosiły się 4 drużyn, które wystawiły po dwa składy. Rozgrywki prowadzono w dwóch grupach: A i B. W grupie A wyniki przedstawiały się następująco: Prusice I-Wisznia Mała I 8:2, Milicz I-Skokowa I 2:3, Prusice I-Milicz I 1:3, Wisznia Mała I-Skokowa I 0:9, Prusice I-Skokowa I 3:4, Milicz I -Wisznia Mała I 7:2. W grupie B: Prusice II-Wisznia Mała II10:3, Milicz II – Skokowa I 2:1, Prusice II – Milicz II 2:4, Wisznia Mała II – Skokowa II 1:0, Prusice II – Skokowa II 6:0, Milicz II – Wisznia Mała II 6:1.

Kiedy na małym boisku trwały zmagania młodych piłkarzy, na playstation grali trochę starsi fani piłki nożnej. Dzięki sponsorowi, EA Sports, który jest producentem gry. Finał gry, który na wielkim billbordzie mogli śledzić wszyscy kibice odbył się tuż przed samym meczem finałowym LM. W finale playstation zmierzyli się Krystian Zdybel i Sebastian Borowiecki. Przewagą jednej bramki wygrał pan Sebastian. trzecie miejsce zajął Kuba Zając. Główną nagrodą w konkursie była przenośna konsola playstation. Pozostali zdobywcy premiowanych miejsc otrzymali gry, gadżety gminy i sponsorów. Kiedy zakończyły się już rozgrywki dzieci, na boisku wystąpił Paweł Skóra, Mistrz Świata w sztuczkach piłkarskich. Nie tylko młodzi zawodnicy obserwowali wyczyny Pawła Skóry. To, co mistrz robił z piłką przeczyło prawom grawitacji. Po chwili pokazu Skóra uczył każde chętne dziecko, jak trzymać piłkę na karku, żeby nie spadała. Później dał jeszcze jeden pokaz.

Wielką atrakcją była wizyta trzech piłkarzy Mistrza Polski. Trzech piłkarzy: Przemysław Kaźmierczak, Rafał Grodzicki i Marcin Przybylski. Zawodnicy WKS Śląska Wrocław najpierw podpisywali plakaty swojej drużyny, a potem wręczyli złote medale wszystkim uczestnikom turnieju piłkarskiego. Jak podkreślił burmistrz Prusic, Igor Bandrowicz, organizatorzy nie chcieli wybierać najlepszej drużyny, ponieważ wszystkie zespołu włożyły mnóstwo wysiłku i zaangażowania w swoje mecze. Najlepsi zawodnicy swoich drużyn otrzymali podwójne zaproszenia na najbliższy mecz Śląska.

Kiedy już rozstrzygnięto wszystkie konkurencje, zawodnicy WKS-u zagrali z chętnymi prusiczaninami w Fifa 2012.

Tuż przed meczem finałowym, kibice zaopatrzyli się w piwo i gorące przekąski z grilla, które przygotowały panie ze Stowarzyszenia Prusiczanin. Ponad 200 osób oglądało wspólnie wielki finał. Szkoda tylko, że mimo tak gorącego kibicowania, żadnemu z Polaków nie udało się strzelić gola.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here