Wygrana Sokoła w dniu jubileuszu Kudyby

340

Początek sobotniego pojedynku był typowym rozpoznaniem się obu zespołów. W 20 minucie gry napastnik Orli Piotr Wielogórski przeprowadził solową akcję, ale zamiast dograć piłkę w pole karne do niepilnowanych kolegów zdecydował się na strzał z trudnej pozycji i piłka poszybowała nad bramką Piszcza. Jak się poźniej okazało była to najgroźniejsza akcja drużyny z Wąsosza w tym pojedynku. Z każdą następną minutą rozkręcali się natomiast gospodarze. W 26 minucie gry Marcin Wielgus przegrał konfrontację sam na sam z golkiperem Orli. W 34 minucie gospodarze doczekali się pierwszego gola w meczu. Jarosław Gambal popisał się dokładnym, długim zagraniem piłki na prawe skrzydło do Jakuba Renosika, a ten szybko wypatrzył nadbiegającego Pawła Kudybę, który po chwili mógł cieszyć się ze skutecznego strzału. Co ciekawe środkowy Sokoła strzelił bramkę w dniu swoich 25 urodzin. W 40 minucie meczu lipianie mogli podwyższyć rezultat spotkania, ale futbolówka po strzale Marcina Wielgusa trafiła w poprzeczkę. Tuż przed końcem pierwszej części meczu przyjezdni ponownie musieli wyciągać pikę z bramki. Jarosław Gambla popisał się techniczną asystą do Mariusza Bełkowskiego, a ten minął bramkarza Orli i ze spokojem podwyższy rezultat spotkania. W drugiej części gry lipianie próbowali zdobyć kolejne bramki, ale futbolówka po strzałach Mateusza Wójcika, Marcina Szurka i Kamila Warchoła padała łupem bramkarza Orli. W 85 minucie gry Mateusz Wójcik zagrał do Pawła Kudyby, a ten zdecydował się na strzał z 10 metrów. Piłka jednak ponownie zakotwiczyła w rękach golkipera znad Orli. W doliczonym czasie gry wychodzący na czystą pozycję strzelecką Radosław Niełacny został sfaulowanym przez obrońcę z Wąsosza. Arbiter bez wahania ukarał defensora za ten  faul czerwoną kartką, ale rzutu wolnego na gola gospodarze nie zamienili i ostatecznie Sokół wygrał z Orlą 2:0. Tym samym 12 zwycięstwo lipian stało się faktem, a w najbliższą sobotę podopieczni trenera Henryka Świrskiego udadzą się do Kowar na pojedynek z miejscowa Olimpią.

SOKÓŁ WIELKA LIPA – ORLA WĄSOSZ 2:0 (2:0)

SOKÓŁ: Piszcz – Chmielewski, Tomanik, Tetela, Renosik, Szurek (72 Warchoł), Kudyba, Gambal, Bełkowski, Wójcik, Wielgus (62 Niełacny).

ORLA: Ł. Wielogórski – Stuczyk, Dąbrowski, Niedźwiecki, Makieła, Rzepka, Jęcek (56 Deperas), Kaczmarek, P. Wielogórski, Lesiecki (85 Srebniak), Birk (50 Jurga).

Bramki: 1:0 Kudyba (34), 2:0 Bełkowski (45).

Czerwona kartka: Dąbrowski (Orla, 90 – akcja ratunkowa).