Nadal nie ma chętnych na budynek po byłym żłobku

53

Budynek, gdzie kiedyś mieścił się żłobek, a ostatnio GOPS gmina usiłuje sprzedać od października 2011 r. Wówczas zaproponowano cenę wynoszącą ok. 2 milionów zł. Chętny jednak się nie znalazł, dlatego po raz drugi wystawiono tę samą nieruchomość na sprzedaż po obniżonej cenie 1,4 mln zł. Po kolejnej nieudanej transakcji, sprzedaży zaniechano. Zmienił się pomysł – przypomnijmy, że wg ówczesnej koncepcji burmistrza Marka Długozimy, do tego budynku miała zostać przeniesiona przychodnia. Pojawiło się nawet ogłoszenie o przetargu na opracowanie koncepcji projektowej i dostosowanie budynku na potrzeby służby zdrowia. Ostatecznie nic z tych planów nie wyszło. Przychodnia, jak wiemy, pozostanie przy ul. Tadeusza Kościuszki, takie są przynajmniej ostatnie zapewnienia burmistrza.

Kilka tygodni temu ponownie został ogłoszony przetarg na sprzedaż budynku przy Armii Krajowej. Tym razem gmina cenę wywoławczą ustaliła na – 999 tys zł.

W ubiegłym tygodniu przetarg miał zostać rozstrzygnięty. Okazało się jednak, że nieruchomość położona w willowej części Trzebnicy znowu nie została sprzedana. Do dnia rozstrzygnięcia przetargu na konto gminy nie wpłynęła od nikogo kwota wymaganego wadium. Mimo to, komisja konkursowa postanowiła poczekać kilkanaście minut w sali nr 12 UM, gdzie miała odbyć się licytacja nieruchomości.

Naczelnik wydziału geodezji i gospodarki nieruchomościami Andrzej Podsiadło sugerował  nam, że może kupiec zjawi się w ostatniej chwili. Po kilkunastu minutach okazało się, że jednak nikt nie przyszedł z wpłaconym, wymaganym wadium. Nieruchomości nie udało się sprzedać. Co teraz? Naczelnik Podsiadło powiedział nam, że pewnie niebawem budynek po raz kolejny zostanie wystawiony na sprzedaż. Czy cena znowu zostanie obniżona, a jeśli tak to na jaką kwotę? Na to pytanie nie potrafił odpowiedzieć. O nowej cenie wywoławczej zadecyduje burmistrz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here