Przedszkolaki z wizytą w „trójce”

131

Na początku głos zabrała Stanisława Zalewska, zastępca dyrektora.

Czas bardzo szybko leci i od września bardzo dużo dzieci będzie w naszej szkole. Z tego też powodu zaprosiliśmy was tutaj, abyście zobaczyły mały teatrzyk przygotowany przez harcerzy i grupę wolontariatu działającego w naszej szkole – powiedziała Stanisława Zalewska, dodając po chwili: – Chciałabym abyście wynieśli dzisiaj z tego spotkania wspaniałe wrażenia.

Aneta Herner, opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu poinformowała dzieci o tym, że predstawienie zostało przygotowane z kilku powodów. Piuerwszy z nich to takie, że początek maja to „tydzień Bibliotek”. W tym czasie wszyscy wypożyczają i czytają dużo książek. Drugi powód to taki, że rok 2013 jest rokiem Juliana Tuwima. A ponieważ nie udało się znaleźć wierzy Juliana Tuwima w wersji muzycznej, postanowiono skorzystać z pomocy innego autora wierszy dla dzieci – Jana Brzechwy. Spotkanie więc dotyczyło wierszy tych dwóch pisarzy: Juliana Tuwima i Jana Brzechwy. Dzieci usłyszały wiersze m. in. Kaczka dziwaczka, Stonoga, Na wyspach Bergamutach, Samochwała, Lokomotywa czy Bambo. Najwięcej emocji wzbudził wiersz Juliana Tuwima „Rzepka”, podczas którego dzieci zostały zaproszone do wspólnego wyciągania rzepki. Radości w tym było co nie miara, choć na początku dzieci się troszkę krępowały i trzeba je było zachęcać do wspólnej zabawy. Na koniec  wszystkie grupy stanęły do wspólnego zdjęcia a także otrzymały słodki upominek w postaci lizaka. Po widowisku dzieci udały się wraz z opiekunami na zwiedzanie szkoły i klasy, w której od września większość z nich rozpocznie edukację. Dzieci miały też okazję pobawić się na placu zabaw, który jak podkreśliła Stanisława Zalewska różni się od tego, który dzieci mają na codzień w przedszkolu.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here