20-latek zginął w zderzeniu z tirem

66
Na łuku drogi prowadzącej z Zawoni do Ludgierzowic doszło do wypadku.

Do tragedii doszło w ubiegły wtorek, tuż przed długim weekendem majowym. W godzinach porannych, na drodze wojewódzkiej nr 340 doszło do wypadku, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni mężczyzna. Do tragedii doszło na drodze prowadzącej z Zawoni do Ludgierzowic.

Telefon o wypadku otrzymaliśmy około godziny 8.30. Nie znamy jeszcze przyczyny wypadku, wiemy natomiast, że 20-letni mężczyzna, mieszkaniec gminy Oleśnica, który prowadził osobowy renault megane, nagle wjechał pod koła ciężarówki, prowadzonej przez 23-letniego kierowcę, mieszkańca gminy Dziadowa Kłoda. Do wypadku doszło na łuku drogi, gdy kierowca nagle zjechał na przeciwny pas ruchu, którym prawidłowo jechał kierowca ciężarówki. W wyniku tego zderzenia 20-letni mężczyzna prowadzący samochód osobowy poniósł śmierć na miejscu, a prowadzący tira nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy – poinformowała nas Iwona Mazur z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy.

Na miejsce wypadku został wezwany prokurator, a także biegli z zakresu wypadków drogowych. Ich zadaniem było wykonywanie czynności na miejscu zdarzenia, które pomogą ustalić przyczynę, jaka spowodowała ten śmiertelny wypadek. Ciało zmarłego mężczyzny zabrano do zakładu medycyny sądowej. Niebawem w prokuraturze rejonowej zostaną przesłuchani świadkowie zdarzenia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here