Rozpoczęli sezon i organizują Kurzbach Tropy

108

Prusiccy fani pedałowania pożegnali wyjątkowo długą i niemiłą rowerzystom zimę 14 kwietnia. W tym roku członkowie klubu po raz pierwszy rozpoczynali sezon w tak uroczysty, a zarazem naturalny dla rowerzystów sposób: – Jeden z członków naszego klubu Roman, wpadł na pomysł, żeby w tym roku najpierw udać się na Mszę św. i poświęcić rowery, a potem pojechać wspólnie na piknik. Po konsultacji z księdzem ze Skokowej, ustaliliśmy, że właśnie w kościele w tej miejscowości rozpoczniemy sezon. I tak się też stało – opowiada Tomasz Saladra, prezes SBFT.

Przed kościołem pod wezwaniem Najświętszej Maryi Panny w Skokowej, uczestniczyliśmy we Mszy św. by poddać nasze „stalowe i aluminiowe rumaki” błogosławieństwu. Potem udaliśmy się rowerami na piknik i ognisko, na działkę do jednego z naszych członków. Rajd odbywał się oczywiście w tempie spacerowym, by nie forsować uśpionych po zimowych chłodach muskułów – śmieje się Tomasz Saladra. Rowrzyści przejechali trasą ze Skokowej przez Górowo, Bagno, Wielką Lipę i Brzeźno do Borowa. – Doskonała pogoda poprawiła wszystkim nastroje, słońce zaś popchnęło wielu z nas do harców i wyścigów na trasie. – dodaje prezes. U celu na wycieczkowiczów czekały Czarownice z Wszemirowa, które przyleciały na miotłach i powitały klubowiczów. Na miejscu, oprócz biwakowania, odbywały się również konkursy sprawnościowe. Jednym z nich był konkurs „brzuszków na ławeczce”. W tej dyscyplinie bezkonkurencyjny okazał się Łukasz Saladra, a najlepszą wśród pań w tej konkurencji była Renata Mierzwa. Jak podkreślają członkowie SBFT, takiego powitania sezonu jeszcze nie mieli, ale też chyba jeszcze nigdy sezon nie kazał aż tak długo na siebie czekać.

Już tydzień po oficjalnym powitaniu wiosny, rowerzyści uczestniczyli w rajdzie rowerowym „Śladami Ryszarda Szurkowskiego”, który już po raz piąty odbywał się w Krośnicach. Tomasz Saladra przekonuje, że to świetna forma promocji sportów rowerowych: – Podczas tego rajdu, można przejechać się z Ryszardem Szurkowskim trasami, którymi on sam kiedyś jeździł. To ma być przyjemność i relaks, a nie wyścig. Każdy może swobodnie porozmawiać z tym wybitnym sportowcem, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, a na koniec organizatorzy zawsze zapewniają ciepły, sycący posiłek w postaci  grochówki. Podczas imprezy organizowane są konkursy z nagrodami. Nikt się nie spieszy i nie ściga. W całym przedsięwzięciu chodzi o to, że znany kolarz, a czasami są także i inne sławy kolarstwa są dostępne, na wyciągnięcie ręki – podkreśla prezes prusickiego klubu.

W ostatnią sobotę kwietnia  rowerzyści z SBFT wzięli udział w Trzebnickim Maratonie Rowerowym „Żądło Szerszenia”, inauguracji Pucharu Polski, w którym wystartowało około 800 osób. Ich wrażenia z tej imprezy prezentujemy obok, w innym artykule.

Również dalsza część sezonu zapowiada się dla SBFT intensywnie. Członkowie stowarzyszenia i zaprzyjaźnieni rowerzyści, już planują kolejne wspólne rajdy. W czerwcu odbędzie się rodzinny rajd podczas Dni Prusic, w lipcu rowerzyści planują udać się do miast partnerskich Prusic pod Złotoryję i pod czeską Pragę, a w sierpniu na pielgrzymkę i wycieczkę szlakiem wygasłych wulkanów w górach.

Kurzbach Tropy już w niedzielę

Już w najbliższa niedzielę, 12 maja o godz.11 rozpocznie się druga edycja rajdu pieszo-rowerowego w Górowej. Start i meta rajdu będzie się znajdować przy świetlicy, tam również zawodnicy będą mogli się zapisywać przed zawodami. W planie imprezy jest: godz.9 – otwarcie bazy rajdu, przyjmowanie uczestników, godz. 10:45 – odprawa uczestników i rozdanie map, godz.11 – start wspólny na wszystkich dystansach, godz.18 – zamknięcie mety i bazy rajdu, ogłoszenie wyników i niespodzianka – koncert zespołu powiatowego Etnovo.

Jak mówią organizatorzy, czyli SBFT, rajd ma charakter rekreacyjnej wycieczki – pieszej, z kijkami nord-wallking lub rowerowej, udział w imprezie polega na odwiedzeniu co najmniej jednego z punktów kontrolnych wskazanych na mapie. Wszyscy uczestnicy wyruszają na trasę o tej samej godzinie i poruszają się w terenie samotnie lub w grupach. Podobnie jak w poprzednim roku na uczestników czekają trzy trasy: „Rzezimieszek” – trasa piesza zaplanowana dla ok. 10 km, „Zakapior” – trasa piesza o przewidywanej długości poniżej 20 km, „Prawdziwy Zbój ” – trasa rowerowa o przewidywanej długości ok. 40 km. Każdy uczestnik otrzyma komplet map, na których będą wykreślone wszystkie 3 trasy. Dla pierwszych 110 osób, które się zgłoszą w biurze zapisów pakiet startowy.Uczestnicy po powrocie na metę otrzymają posiłek regeneracyjny – grochówkę.Osoby dorosłe zapłacą 5 zł wpisowego, natomiast dzieci i młodzież nie poniosą tych kosztów. Zgłoszenia można dokonywać przez stronę internetową www.sbft.pl/kurzbach/zapisy/ bądź e-mail, na adres tomus1sal@gmail.com w razie pytań można również dzwonić pod numer  +48 782643775.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here