Oborniki Wielkopolskie lepsze od Śląskich

547

Mecz II ligi seniorów rozpoczął się punktualnie o 18 i od samego początku zarysowała się przewaga zespołu „Sparta” z Obornik Wielkopolskich. W pierwszej części gry nasi zawodnicy mieli spore problemy ze zdobywaniem bramek, mimo tego nie pozwolili przeciwnikowi zbudować przewagi większej niż trzy bramki. Taką różnicą zakończyła się pierwsza połowa meczu 10:13.

Gdy w przerwie meczu zawodnicy odpoczywali i radzili nad poprawą gry na parkiet poproszone zostały dzieci, którym burmistrz Sławomir Błażewski wręczył okolicznościowe koszulki promujące piłkę ręczną z hasłem „Włącz się do gry”.

Drugą połowę meczu od skutecznego rzutu rozpoczęli goście z Obornik Wielkopolskich i wyszli na czterobramkowe prowadzenie. Kolejne akcje należały jednak do gospodarzy, szybko zniwelowali straty, a następnie wyszli na prowadzenie. Pomiędzy czterdziestą a pięćdziesiątą minutą nasi szczypiorniści grali bardzo skutecznie, jednak nie wystarczyło to na pokonanie dobrze dysponowanego przeciwnika z Obornik Wielkopolskich. W kolejnych dziesięciu minutach ponownie goście objęli prowadzenie, którego nie oddali już do końca, a mecz zakończył się wynikiem 23:25.

Szkoda nam bardzo tego spotkania. Dzisiejszy przeciwnik był w naszym zasięgu, a mimo to nie wykorzystaliśmy okazji aby odnieść zwycięstwo. Przykro nam z tego powodu. Z dzisiejszego dnia cieszę się ze względu na  naszą młodzież. Serce rośnie, gdy się widzi tyle dzieci grających w piłkę ręczną, tym bardziej że widać jakie robią postępy. To na pewno daje nam silę do kolejnych działań  i wytężonej pracy z młodzieżą – powiedział nam po meczu Przemysław Bagiński, trener oborniczan ze Śląska.

SPR Bór Oborniki Śląskie wystąpił w składzie: Przemysław Bagiński (5),  Kamil Bardecki, Konrad Burchacki (4), Dominik Jankowski, Dawid Kalinowski, Adam Katan, Maciek Kowalski (2), Łukasz Kurzydło, Sebastian Morga, Paweł Nogal, Kamil Ramiączek (5), Eryk Sawicki (1), Sergiusz Stefanowski, Kacper Żuk (6).

Trenerzy: Artur Szabat, Przemysław Bagiński.

W ostatnią sobotę, przy okazji zmagań zespołów drugoligowych, drugi raz w tym sezonie Stowarzyszenie Piłki Ręcznej Bór Oborniki Śląskie przed meczem II ligi seniorów zorganizowało Mały Handball dla najmłodszych szczypiornistów trenujących w obornickim klubie. Tym razem w ramach popularyzacji piłki ręcznej w powiecie hasłem przewodnim sobotniego spotkania z piłką ręczną było „Włącz się do gry”.  Liczne zespoły oraz obecność  kibiców daje duże nadzieje, że w przyszłości piłka ręczna będzie rosła w siłę w Obornikach Śląskich. Zespoły dziecięce prowadzone przez Łukasza Polaka i Przemysława Bagińskiego w sobotę pokazały, że piłka ręczna jest świetną formą zabawy i nawet w wykonaniu najmłodszych jest bardzo widowiskowa.

Składy: mini SPR Bór:

Karol Raduchowski, Grzegorz Raczyński, Piotr Raczyński, Marcel Król, Adam Duszak, Jakub Bagiński, Bartosz Watras, Mateusz Sokołowski, Adrian Mirecki, Eryk Tęcza, Patryk Kowalski, Paulina Nowacka, Maciej Zając, Kaja Dembińska, Julia Gajewska

Trener: Przemysław Bagiński