Zawody w skokach przez przeszkody w Machnicach

747

Machnice będą gospodarzem zawodów regionalnych i ogólnopolski już nie po raz pierwszy. Podczas długiego weekendu majowego, aż dwukrotnie miłośnicy tej dyscypliny sportu, koni, a także aktywnego spędzania czasu, będą mieli okazję śledzić zmagania na machnickim parkurze. Zawody będą się odbywać w dniach od 26 do 28 kwietnia, a także od 3 do 5 maja.

W piątek, 26 kwietnia, odbędą się 4 konkursy zawodów regionalnych, a zawody rozpoczną się od godz. 9, natomiast od 14 przeprowadzane będę konkursy ogólnopolskie. Podobny plan przewidziano na sobotę. W niedzielę, zawody regionalne rozpoczną się o godz. 9, a ogólnopolskie o 13. Najwyższe przeszkody będą liczyły nawet po 140 cm, a w konkursie Grand Prix do 145 cm.

W zawodach zapowiedzieli swój udział zawodnicy ze ścisłej czołówki polskich jeźdźców, do rywalizacji staną między innymi: reprezentanci Polski – Piotr Morsztyn (mieszkaniec Kaszyc Wielkich, który podczas ostatnich zawodów Pucharu Polski Seniorów zdobył złoty medal) i Jacek Zagor oraz wielu innych znakomitych zawodników.

Organizatorzy zapewniają, że miło spędzą czas nie tylko osoby zafascynowane tym sportem, ale także rodziny z dziećmi. – Na terenie zawodów jak zawsze będzie działał bufet oferujący ciepłe dania. Będą napoje i grill. O ile dopisze pogoda to przewidujemy atrakcje dla dzieci w postaci dmuchanego zamku – zjeżdżalni i wiele innych atrakcji. Na pewno nie zabraknie atrakcji sportowych i wielu ciekawych przeżyć. A widoków nie odbierze nam nikt. Zapraszamy do wypoczynku i miłego spędzenia czasu – zaprasza Wiesław Starecki, z Klubu Sportowego Śląsk Machnice.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here