Biegły wyda opinię w sprawie zaczadzonych

33
Kolejnym etapem prokuratorskiego śledztwa będzie wydanie opinii przez powołanego biegłego

Śledztwo trwa już od jakiegoś czasu. Przypomnijmy, że po drugiej ewakuacji mieszkańców z kamienicy, które miało miejsce pod koniec marca, Prokuratura Rejonowa w Trzebnicy rozpoczęła wyjaśnianie okoliczności, jakie spowodowały podtrucie tlenkiem węgla u lokatorów. Jak powiedział nam prokurator Marcin Majewski, zajmujący się tą sprawą, przesłuchano już większość świadków: lokatorów i ich rodziny, a niebawem także i osoby z trzebnickiego ZGM, bowiem to komunalka zarządza obiektem. Do akt sprawy dołączono także dokumentację medyczną mieszkańców, którzy kilka miesięcy temu z podejrzeniem podtrucia dwukrotnie przebywali na jednym z oddziałów trzebnickiego szpitala.

Teraz swoją opinię w sprawie wyda powołany biegły z zakresu sztuki kominiarskiej: – Jego opinia będzie kluczowa dla sprawy. Do zadań eksperta należeć będzie sprawdzenie drożności przewodów kominiarskich czy eksploatacja urządzeń grzewczych – powiedział nam prok. Marcin Majewski. Wydanie opinii nie będzie jednak czynnością prostą i łącznie z oględzinami, sprawdzeniem dokumentacji zajmie… kilka miesięcy.

Przypomnijmy, że prokuratura prowadzi śledztwo pod kątem naruszenia art. 160 kk. Artykuł ten stanowi, że jeżeli ktoś bezpośrednio naraża ludzi na uszczerbek na zdrowiu lub utratę życia może być pozbawiony wolności do 3 lat. Jednak, jak dodał w rozmowie prok. Marcin Majewski, niezwykle trudno jest udowodnić komuś winę. W trakcie śledztwa trzeba przejść przez odpowiednią procedurę: przesłuchać wiele osób, sprawdzić dostępną dokumentację i raporty z cyklicznych przeglądów. O wynikach sprawy będziemy informować na bieżąco.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here