Zdobywca Awicenny u Rataja

72

W wyprawie, jaka odbyła się w lipcu 2012 roku brało udział 12 osób; 10 z nich podjęło się trudu zdobycia szczytu. Pik Lenina nie należy do łatwych ze względu na przewyższenia między poszczególnymi obozami, dlatego w wyprawie, w której uczestniczył Krzemiński tylko 5 osób osiągnęło cel.

Hubert Krzemiński podzielił się wspomnieniami o przygodach, trudnościach i walce ze swoim organizmem, jakie towarzyszyły mu w drodze na ten najwyższy szczyt gór Pamiru.

Uczniowie dowiedzieli się na czym polega proces aklimatyzowania organizmu w wysokich górach i jak wygląda rozkład dnia wspinaczy wysokogórskich. Z zaciekawieniem wysłuchali opowiadań o warunkach, jakie panują na 7 tysiącach, dzięki czemu mogli poczuć namiastkę tego klimatu.

Prezentowane zdjęcia przybliżyły uczniom piękno kirgiskiego Pamiru i dały wyobrażenie o tym, dlaczego u ludzi rodzi się pasja do gór.

Wyprawa na Awicennę, której partnerami byli: 1% for the Planet i  Hufiec ZHP Legionowo, stała się rozgrzewką przed ośmiotysięcznikami Himalajów – celami, jakie Hubert Krzemiński postawił przed sobą na przyszły rok.

Prezentacja przygotowana przez zdobywcę korony Pamiru  należy do cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, jakie organizowanie są w naszej szkole w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here