Awanse w Straży Pożarnej

947

Podobnie było również i w tym roku. W dniu 6 maja wszyscy strażacy z KP PSP w Trzebnicy spotkali się na uroczystej zbiórce w sali konferencyjnej Starostwa w Trzebnicy. Spotkaniu przewodniczył komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Bogusław Brud. Gościem honorowym, pełniącym również rolę gospodarza, był starosta trzebnicki Robert Adach. Na wstępie spotkania obaj panowie krótko podsumowali minione miesiące, a starosta złożył również życzenia wszystkim strażakom.

Następnie wręczono nominacje awansowe w stopniu i stanowisku. Komendant powiatowy mł. bryg. Bogusław Brud w sumie, w różnym zakresie awansował 17 strażaków.  Mimo, że uroczystość była krótka, trwała niespełna dwadzieścia minut, to jednak los pokazał, że strażacy muszą być czujni w każdej chwili. W zasadzie z ostatnim uściskiem dłoni, strażacy, którzy byli w tym dniu w służbie, zaalarmowani wybiegli z sali i wozami bojowymi, na sygnałach udali się do wypadku.

W uroczystości brał również udział ks. Jacek Tomaszewski, proboszcz parafii w Czeszowie, osobę którego gazeta NOWa przybliżyła w zeszłym tygodniu. Wtedy jednak nikt jeszcze nie wiedział, że ks. Jacek, człowiek naprawdę niezwykły, pełni jeszcze jedna rolę. Po raz pierwszy – co zostało oficjalnie ogłoszone – występował w roli kapelana Komendy Powiatowej PSP w Trzebnicy, zastępując emerytowanego ks. Władysława Mszala.

 

Awanse na wyższe stopnie służbowe otrzymali:

Starszego ogniomistrza: ogn. Sławomir Korkuś.

Młodszego ogniomistrza: st. sekc. Tomasz Durbbajło, st. sekc. Grzegorz Hurkasiewicz, st. sekc. Andrzej Januchta, st. sekc. Tomasz Jastrząb.

Starszego sekcyjnego: sekc. Łukasz Cieśla, sekc. Krzysztof Jaworski, sekc. Michał Raduchowski, sekc. Tomasz Raduchowski.

 

Awanse na wyższe stanowisko służbowe:

Dowódca sekcji: mł. asp. Łukasz Dziedziński.

Starszy operator sprzętu specjalnego: mł. ogn. Tomasz Durbajło, mł. ogn. Andrzej Januchta, mł. ogn. Tomasz Jastrząb.

Operator sprzętu specjalnego: st. sekc. Jan Jeleń, st. sekc. Krzysztof Jaworski, sekc. Michał Judziński, sekc. Daniel Michalik, sekc. Marcin Styrcz.

Starszy ratownik: sekc. Łukasz Hałabura.

Młodszy ratownik: st. str. Przemysław Bartnik, st. str. Piotr Hurkasiewicz.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here