Zwycięstwo szczypiornistów na koniec sezonu

113

Dzięki zajęciu drugiej pozycji w tabeli grodkowianie będą mogli jeszcze o awans powalczyć w barażach. Dla naszego zespołu potyczka z wiceliderem była kolejnym niezwykle ważnym i trudnym wyzwaniem. W tym sezonie obornickim szczypiornistom nie udało się nawiązać równorzędnej walki z żadnym z czołowych zespołów drugiej ligi.

Oborniccy piłkarze ręczni nie mieli długiego weekendu. W sobotnie popołudnie punktualnie o godzinie 16 rozbrzmiały gwizdki arbitrów spotkania, które początkowo było wyrównane. Piłkarze SPR Bór grali jakby byli sąsiadami z tabeli. W dwudziestej piątej minucie oborniczanie wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które utrzymali do końca pierwszej połowy, zakończonej wynikiem 14:12. Druga połowa rozpoczęła się od skutecznego rzutu Sergiusza Stefanowskiego. Gdy wydawało się już, że oborniczanie będą kontrolować grę do końca karę dwóch minut otrzymali najpierw Kacper Żuk, Kamil Ramiączek, a dwie minuty później Konrad Burchacki. Grający w przewadze dwóch zawodników grodkowianie odrobili straty i w czterdziestej piątej minucie wyrównali wynik spotkania do stanu 17:17. Chwilę później kolejną, trzecią już karę dwóch minut otrzymał Konrad Burchacki. – Konrad jest ważnym zawodnikiem naszego zespołu zarówno w ataku jak i w obronie i spodziewałem się kłopotów z powodu czerwonej kartki – komentuje Przemysław Bagiński. Utrata podstawowego zawodnika podziałała jednak mobilizująco na zespół z Obornik Śląskich. Od czterdzieste dziewiątej minuty  bramkę gospodarzy „zamurował” Sebastian Morga, jego skuteczne interwencje pozwalały Bagińskiemu, Szczepanikowi, Sawickiemu, Semczyszynowi zdobywać kolejne bramki i powiększać przewagę nad wyżej notowanym przeciwnikiem. Ostatnie pięć minut spotkania oborniczanie zagrali spokojnie i z rozwagą kontrolując wynik spotkania. Ostatnią bramkę sezonu 2012/2013 zdobył Adam Katan ustanawiając tym samym wynik spotkania na 26:21 dla gospodarzy. Licznie zgromadzona publiczność podziękowała szczypiornistom owacjami na stojąco.

Przemysław Bagiński był zadowolony z takiego zakończenia ostatniego spotkania: – Tym meczem zakończyliśmy sezon i cieszę się bardzo, że zakończyliśmy go zwycięstwem. Szczególnie cieszy mnie fakt, że ciężar gry nie spoczywał tylko na jednym czy dwóch zawodnikach. Dzisiaj zagrał cały zespół. Każdy kto wchodził na boisko wnosił do gry zespołu  coś pozytywnego.  Mamy jeszcze przed sobą bardzo dużo pracy z zespołem. Trzon zespołu stanowią oborniczanie  i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie będziemy mogli nadal funkcjonować w takim składzie.Na koniec chciałbym podziękować wszystkim kibicom, którzy nas wspierali, to ważne że tak licznie przychodzą na mecze i jednocześnie dają nam motywację do dalszej pracy.