Majówka w Skokowej na sportowo!

687

Obchody związane z długim weekendem majowym w Skokowej zaplanowano w miniony piątek i sobotę. Pogoda szybko zweryfikowała te plany. Okazało się, że przeprowadzenie imprezy w piątek nie jest możliwe. Zbyt obfite opady deszczu nie zagwarantowałyby praktycznie żadnej widowni. Ponadto trwa była zbyt mokra, by organizować różne turnieje. Decyzją organizatorów obchody przeniesiono na sobotę i niedzielę. I wcale to nie był zły pomysł!

Konkursy, gry i zabawy, a także biesiadowanie pod parasolami miało miejsce na kompleksie orlik w Skokowej. Po południu organizatorzy zaczęli układać sprzęt przed boiskiem; do dyspozycji maluchów oddano popularne „dmuchańce” do skakania, nie zabrakło także eurobungiee. By nieco schronić się pod słońcem, można było usiąść pod zadaszonym stołem. W centralnym miejscu, tuż przed sceną, gdzie wieczorem występował zespół Ramires, stało podium, gdzie wręczano zwycięzcom nagrody za wygrane konkursy.

Mecz Orlików

Te pierwsze turnieje rozegrano już o godzinie 14. Na murawę wyszli najmłodsi piłkarze, grający w grupie Orlik. W emocjonującym turnieju zmierzyły się cztery drużyny, grające na co dzień w gminie Prusice, Żmigród i Oborniki Śl. Gdy dwie drużyny walczyły na boisku o zajęcie jak najlepszej pozycji w tabeli, mogły liczyć na uwagi ze strony trenera i doping ze strony kibiców. Poziom spotkań był wyrównany, każdy zespół dał z siebie wszystko. Bardzo dobrze poradziła sobie zwycięska ekipa orlików ze Żmigrodu, nie dając szans swoim przeciwnikom na zdobycie choćby jednej bramki w każdym z rozegranych spotkań.

Skład drużyn:

KP Bór Oborniki Śl – UKS Relax: Bartek Watras, Max Masuna, Gosia Lichwa, Kordian Matusiak, Patryk Rutkowski, Krzysztof Żuber, Jacek Hejke, Krystian Wróbel

Orlik Skokowa: Dawid Chłopek, Zachariasz Zaleski, Karol Wróblewski, Tomasz Motyka, Jakub Kowaliński, Jan Lizak, Daniel Leciejewski

Filia Prusice: Michał Kikut, Filip Pięt, Maciej Ślusarczyński, Krystian Witkowski, Adrian Mazurek, Miłosz Mikiewicz, Michał Pawełkowicz, Kacper Szemiel, Michał Kotara, Adrian Samborski, Mateusz Chojrak, Oskar Pudłowski, Damian Kramarz

Wyniki spotkań:

MKS Piast Żmigród – Prusice II 9:0

Prusice I – KP Bór 1:2

Orlik Skokowa – Piast Żmigród 0:9

Prusice II – Prusice I 0:2

Orlik Skokowa – KP Bór 2:4

Piast Żmigród – Prusice I 6:0

Bór Oborniki – Prusice II 3:0

Prusice I – Orlik Skokowa 3:4

KP Bór – Piast Żmigród 0:7

Prusice II – Orlik Skokowa 2:3

Wyniki końcowe:

1. Piast Żmigród

2. KP Bór Oborniki Śl.

3. Orlik Skokowa,

4. Prusice I

5. Prusice II

Gdy ekipy orlika pojedynkowały się o ilość zdobytych bramek, kilkadziesiąt metrów dalej, na jednym ze stawów, prowadzono turniej wędkarski. Nagrody wręczane były osobno w kategoriach dla kadetów i juniorów, dodatkowo puchar otrzymał zwycięzca, który złowił największą rybę ze stawu. O godzinie 16 rozpoczęto kolejną porcję sportowych zmagań. Tym razem już w trzecim biegu przełajowym wystartowali zgłoszeni biegacze. Po upływie niecałych 45 minut przekroczyli linię mety. Szczęśliwi i zadowoleni z pokonanego dystansu. W biegu udział wzięło 26 zawodników.

Trzy najszybsze zawodniczki, to: Sandra Szyszka z Prusic, Anna Hazubska z Trzebnicy, Katarzyna Kuś z Twardogóry. Panowie, którzy stanęli na podium: Janusz Put z Wrocławia, Kamil Karbowniak z Brzegu, Andrzej Hazubski z Trzebnicy.

Na koniec sobotnich rozgrywek, zgłoszone drużyny piłkarskie wzięły udział w grze o „beczkę piwa”, którą dla zwycięzców ufundował radny Grzegorz Zając. Po zaciętym pojedynku ten napój alkoholowy wypiła ekipa Orkana Borzęcin, która wygrała mecz o I miejsce z Samorządowcami.

Klasyfikacja końcowa meczu:

1. Orkan Borzęcin

2. Samorządowcy

3. Riki Tiki

4. Drużyna Aktimela

5. Husaria Piotra

6. San Marino

Wyniki turnieju siatkarskiego:

Open:

Prusice (grający w składzie: Jacek Kuriata, Grzegorz Gawlicz, Magda Kamińska, Mateusz Cichosz, Dariusz Domagała, Kuba Włodarczyk, Damian Szustak)

Pędzące Jelenie (grający w składzie: Piotr Konopacki, Damian Jankowski, Robert Tracichleb, Miłosz Kiepul, Kamil Siekirka, Mateusz Kmieć, Mateusz Bałuszyński).

Juniorzy: Borowianie (grający w składzie: Bartosz Bogielski, Bartosz Owsiany, Dominik Kołtko, Daria Kołtko, Sebastian Szemiel, Bartłomiej Tarnowski, Łukasz Owsiany)

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here