Łatwy sposób na oszacowanie swoich możliwości finansowych

68

Kredyt kalkulator

Pytanie o to, czy stać nas na kredyt zawsze wzbudza emocje. Zanim podejmiemy jakiekolwiek wiążące decyzje, warto skorzystać z kalkulatora kredytowego, żeby oszacować swoje możliwości. Każdy szanujący się bank ma taki kalkulator na swojej stronie internetowej. Kredyt kalkulator na stronie Citibanku jest tak prosty w obsłudze, że poradzi sobie z jego obsługą każdy – nawet najzagorzalszy przeciwnik nowoczesnych technologii, który zawsze woli papier i ołówek niż komputerowe symulacje. Obliczenie orientacyjnej wysokości raty kredytu pozwala na zastanowienie się, czy w ogóle rozkręcać kredytową machinę. Wprawdzie każdy niemal bank ma w swojej ofercie kredyt konsolidacyjny, ale przecież nie po to się zadłużamy, żeby od razu brać pod uwagę konieczność konsolidacji. Zawsze liczymy na to, że nasze dochody nie spadną, że nie stanie się w naszym życiu nic złego. Kalkulator kredytowy pozwala nabrać dystansu do własny możliwości finansowych. Czarno na białym, lub raczej na ekranie domowego komputera, widzimy, że wymarzona kwota kredytu jest poza zasięgiem, albo że śmiało możemy myśleć o kolejnych zakupach czy inwestycjach.

 

Jeszcze klamka nie zapadła…

… i nie zapadnie, dopóki nie porozmawiamy z konsultantem banku, który zweryfikuje naszą zdolność kredytową. To nie jest tak, że kiedy kredyt kalkulator podpowie nam, że jednak damy radę udźwignąć kredyt, na pewno dostaniemy od banku kredyt… zaufania. Pracownicy Citibanku zweryfikują nasze możliwości, pomogą rozliczyć siły na zamiary i dopiero wtedy, kiedy uznają, że jesteśmy wiarygodnymi partnerami, dadzą nam do podpisania umowę. Kalkulator kredytowy pozwala rozważyć kilka opcji wysokości rat w zależności od planowanego okresu kredytowania: im dłuższy, tym niższa rata miesięczna. A w Citibanku okres kredytowania wynosi aż do 7 lat dla pożyczek gotówkowych i konsolidacyjnych. Dzięki kalkulatorowi możemy przeprowadzić symulację jak nasze potencjalne raty będą się kształtowały w zależności od okresu kredytowania i zdecydować się na opcję optymalną. Zamiast mozolnie prowadzić obliczenia na papierze, szybko sprawdzamy rozmaite możliwości i wybieramy tę, która nie zachwieje naszym domowym budżetem. Citibank udostępnia swoim klientom nie tylko kalkulator, ale także inne aplikacje online, dzięki którym mogą oni szybko i sprawnie kontaktować się z bankiem, a do placówek stacjonarnych udają się już dobrze zorientowani w tym, jakiego rodzaju produktu bankowego potrzebują i jakie pytania zadać konsultantom, żeby uzyskać możliwie precyzyjne odpowiedzi.

 

Konsolidacja to nie pułapka

Kredyt kalkulator, to także ważny element w łańcuchu decyzyjnym, kiedy zamierzamy wziąć kredyt konsolidacyjny. Zobaczywszy nowe niższe raty na własne oczy i dodatkowo mając świadomość, że Citibank oferuje nam ekstra gotówkę na opędzenie podstawowych potrzeb, które zaniedbaliśmy w związku naszymi kłopotami finansowymi i przejściowymi trudnościami wynikłymi z utraty panowania nad ilością wziętych kredytów, możemy wreszcie poczuć, że sprawy przybierają właściwy obrót. Kalkulator, wbrew swoim oczywistym funkcjom, może… podnieść na nas duchu. Teraz już tylko krok dzieli nas – klientów zagubionych w morzu ofert i kredytów na cito – od podjęcia decyzji o ulokowaniu wszystkich naszych kredytów w jednym banku i zaciągnięciu pożyczki na spłatę tych niefortunnych zobowiązań. O tym, że kolejny raz nie będziemy już działać bezmyślnie, nie trzeba nikogo przekonywać. To kalkulatorowi kredytowemu zawdzięczamy motywację do zmiany – drobna rzecz, a może pomóc w zmienieniu naszego podejścia do finansów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here