Na basenie dwunastolatek to nie rodzina?

230

Z prośbą o interwencję, na nasz alert na portalu nowagazeta.pl, napisał do nas Czytelnik, który korzysta z usług trzebnickiego basenu. – Basen jest fajny, jest na nim czysto i przyjemnie, jedyne co spędza mi sen z powiek to podejście władz parku wodnego do rodzin wielodzietnych.Chodzi konkretnie o bilety rodzinne. Patrząc na prowadzoną politykę prorodzinną w wielu instytucjach w kraju, województwie, powiecie, dziwi mnie że jeszcze burmistrz naszego pięknego miasteczka nie zauważył braku tej polityki na tak wysławionym basenie – zastanawia się Czytelnik i podaje przykład, który jego zdaniem pokazuje dyskryminację rodzin wielodzietnych, potocznie określa jako 2+3. – To nie w porządku do rodzin, w których jest przynajmniej trójka dzieci. Uważam, że nie sprzedawanie im biletu rodzinnego to dyskryminacja – stwierdza trzebniczanin i zauważa również inny problem. – Inną kwestią jest to, że w „bilecie rodzinnym” dzieci powyżej 12 lat to już nie dzieci, ponieważ nie podlegają sprzedaży biletu rodzinnego. Skoro 12-latkowie to nie dzieci, to kim są? Darmozjadami, które chcą naciągnąć rodziców na zabawę, a co najgorsza dyrekcję basenu na koszty, chcąc wejść z rodziną na jeden bilet. Przecież według prawa w naszym kraju, pod opieką rodziców dzieci przebywają do pełnoletności, czyli do 18-tego roku życia. Patrząc na to trzeźwo trzeba się zastanowić, jaki bilet kupić, żeby było w miarę tanio, jeśli na przykład jedno z dzieci ma więcej niż 12 lat. Chcąc korzystać z basenu z trójką dzieci, z czego jedno ma więcej niż 12 lat można poczuć się dyskryminowanym przez władzę i opiekunów tak wspaniałego parku wodnego – pisze rozżalony trzebniczanin.

Dariusz Drukarczyk, prezes Parku Wodnego „Zdrój” tłumaczy, że w cenniku nie ma żadnych ograniczeń co do liczby dzieci, które mogą korzystać z preferencyjnych wejść na basen w ramach biletów rodzinnych. – Nigdy nie dyskryminowaliśmy rodzin, a tym bardziej z dziećmi. Cennik wyraźnie zawiera ceny biletów rodzinnych dla dwójki osób dorosłych + 1, 2, 3 dzieci. Dodatkowo jest możliwość dopłat za każde kolejne dziecko bez ograniczeń ilościowych. Jeśli chodzi o ograniczenia wiekowe, to u nas każde dziecko do 25. roku życia może korzystać z biletów ulgowych, pod warunkiem, że legitymuje się ważną legitymacją. W biletach rodzinnych granicą wieku, do której można korzystać z tych biletów, jest 12 lat i nie ma to nic wspólnego z prawem w naszym kraju. Jest to granica wieku, którą określił Zarząd Trzebnickiego Parku Wodnego. Często spotyka się różnego rodzaju ograniczenia wiekowe. Chociażby w biurach podróży, wycieczki można wykupić dla dzieci do pewnego wieku w preferencyjnych cenach, a powyżej już w cenach normalnych. U nas powyżej 12 roku życia, dzieci mają nadal bilety ulgowe czyli dużo korzystniej niż np. we wspomnianych biurach. Pragnę przypomnieć, iż dla dzieci do 25 roku życia przygotowaliśmy wiele możliwości wejść na preferencyjnych warunkach np. bilety ulgowe, które dają 30 proc. rabatu lub zakup karnetów. Przy zakupie karnetu dziecko ma możliwość zaoszczędzić dodatkowo nawet 35 proc., co przy zakupie biletu ulgowego daje dodatkowy rabat 2 zł – tłumaczy prezes. – Wspomnieć też należy, wbrew zarzutom państwa Czytelnika, że Park Wodny i Gmina Trzebnica bardzo intensywnie wspiera dzieci i młodzież swoimi działaniami. Chociażby częste akcje promocyjne z możliwością wejść za symboliczną złotówkę czy z rabatem 50 proc., jak to miało miejsce np. w Mikołajki. Nie należy zapominać też o programie 3+, w którym bardzo mocno premiujemy wraz z gminą Trzebnica rodziny dodatkowymi atrakcyjnymi rabatami – podkreśla Dariusz Drukarczyk. Z wyjaśnień prezesa wynika, że faktycznie, nasz Czytelnik miał prawo poczuć, że jego starsze dziecko jest w pewien sposób dyskryminowane, ponieważ faktycznie, aby móc skorzystać z biletu rodzinnego trzeba mieć dzieci młodsze niż 12-letnie. Jak tłumaczy prezes, śladem chociażby biur podróży, zarząd „Zdroju” uznał, że dzieci, które ukończyły 12 rok życia to już „nie rodzina”, a tylko dzieci i przysługuje im zniżka „dziecięca”, a już nie „rodzinna”.

1 KOMENTARZ

  1. dlaczego ktoś jest taki głupi, że nie rozumie zasad specjalnych ofert ? Skoro władze basenu zrobiły specjalną ofertę dla rodzin z dziećmi do lat 12 to tak jest. Dlaczego każdy by chciał decydować o wszystkim ? Może od razu zróbmy dla wszystkich za darmo ! Idąc tym tokiem rozumowania to dlaczego na bilety rodzinne nie wpuszczają was ze szwagrem czy ciotką, a może teściową – przecież to też rodzina?! Ludzie ocknijcie się i zacznijcie zarabiać aby was było na coś stać, a nie zawsze wszystko za darmo lub prawie darmo. Komuna się skończył już dawno temu !!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here