Gimnazjaliści byli o krok od awansu

348

Turniej zorganizowano w ramach Gimnazjady Młodzieży. Do walki o najwyższe miejsca stanęli reprezentanci ze szkół powiatowych. Poszczególne etapy rozgrywek pozwoliły wyeliminować najsłabszych. Drużyna PZS nr 1 prowadzona przez Andrzeja Stęplowskiego, była jedną z mocniejszych i pewnie wygrywała mecze. Najpierw na początku kwietnia, w hali sportowej PZS w Obornikach Śl, odbył się półfinał na szczeblu powiatowym. Trzebniczanie w decydującym spotkaniu pokonali rywali z gimnazjum z Krośnic i awansowali do finału międzypowiatowego. Ten etap został rozegrany 11 kwietnia. Zmierzyły się w nim trzy najlepsze drużyny wyłonione w meczach półfinałowych: a więc oprócz chłopców z PZS nr 1, na parkiecie pojawili się reprezentanci gimnazjów  z Siedlca Trzebnickiego i z Oławy.

Spotkania zostały rozegrane metodą „każdy z każdym”. Pierwsi trzebnicki parkiet opanowali goście: Siedlec kontra Oława. Szczypiorniści z Siedlca wyraźnie prowadzili w tym meczu, mieli więcej skutecznych akcji. Ostatecznie  wygrali spotkanie 22:18. Gimnazjaliści z PZS nr  1 uważnie przypatrywali się swoim rywalom i wyłapywali ich błędy. Gospodarze finałów grali drugi mecz ze zwycięzcą. Chociaż spotkanie było na początku wyrównane, a każdy punkt zdobyty przez trzebniczan spotykał się z głośnym aplauzem ze strony widowni, to ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 15:6 dla Siedlca. Trzecie spotkanie było decydujące, bowiem do kolejnego etapu zawodów mogły awansować tylko dwie drużyny. Szczypiorniści z PZS nr  1 walczyli ze swymi kolegami z Oławy. Nerwy obu drużyn były napięte, a spotkanie bardzo zacięte. O tym, kto wygrał pojedynek mogły decydować sekundy, bowiem w końcówce spotkania trzebniczanie zremisowali 15:15. Zanim sędzia odgwizdał koniec rozgrywek, szansę na zdobycie zwycięskiej bramki miał jeden z zawodników gospodarzy turnieju. Niestety, nie trafił do bramki. Tym samym gimnazjaliści z Trzebnicy zajęli trzecie miejsce, a Oława (2 miejsce) i Siedlec (zwycięzca turnieju), wywalczyli awans.

Tym, co z pewnością zasługuje na wyróżnienie jest fakt, że do tej pory ten etap rozgrywek był nieosiągalny dla szczypiornistów z trzebnickiego gimnazjum. Życzymy im kolejnych sukcesów.

Gospodarze zagrali w składzie: Nietreba Dominik, Łapiński Miłosz, Przybylski Bartosz, Starula Patryk, Zawada Filip, Aniołek Marcin, Bona Błażej, Czarnecki Tomek, Drański Michał, Majchrzak Jakub, Marcinkowski Marcin, Pietrzak Bartłomiej, Waliszczak Maciej, Błasiak Przemysław.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here