Marcin Majewski nowym żmigrodzkim nadleśniczym

1241

Zgodę na objęcie stanowiska nadleśniczego Nadleśnictwa Żmigród Marcin Majewski wyraził już 18 marca podczas osobistej rozmowy z dyrektorem Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu Grzegorzem Pietruńko. Jak pamiętamy, zaledwie 4 dni wcześniej, 14 marca, dyrektor regionalny odwołał ze stanowiska dotychczasowego nadleśniczego Przemysława Wrońskiego (41 l.), któremu zarzucono „odbieganie od standardów” sprawowania funkcji nadleśniczego m.in. w zakresie polityki kadrowej. Pełnienie obowiązków nadleśniczego do czasu powołania nowej osoby na to stanowisko powierzono Sławomirowi Jaworskiemu, dotychczasowemu zastępcy odwołanego nadleśniczego Wrońskiego. Ten tymczasowy stan trwał do 29 marca, kiedy to na stronach internetowych Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych pojawiła się informacja o powołaniu mgr inż. Marcina Majewskiego z dniem 1 kwietnia na stanowisko nadleśniczego Nadleśnictwa Żmigród. W krótkim komunikacie wspomniano również, że Marcin Majewski przechodzi do Nadleśnictwa Żmigród z Nadleśnictwa Oborniki Śląskie, w którym dotychczas pracował na stanowisku zastępcy nadleśniczego.

Marcin Majewski mieszka w Obornikach Śląskich, ma 38 lat, jest żonaty i jest ojcem dwójki dzieci w wieku szkolnym. Urodził się w Wągrowcu (województwo wielkopolskie). Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Rogoźnie Wielkopolskim oraz Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej w Poznaniu (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy). Od 1999 r. pracował w Nadleśnictwie Żmigród w dziale techniczny, gdzie odpowiadał m.in. za prawidłową gospodarkę leśną i ochronę lasu. W maju 2007 r. został zastępcą nadleśniczego Nadleśnictwa Świdnica, a następnie, rok później, przeszedł do Nadleśnictwa Oborniki Śląskie. Nowy żmigrodzki nadleśniczy jest osobą bezpartyjną i nie przyznaje się do żadnych sympatii politycznych, choć warto zauważyć, że bardzo ciepło wypowiadają się o nim użytkownicy portalu internetowego Prawy Las, mającego wyraźne inklinacje prawicowe.

Jak do tej pory nadleśniczy Marcin Majewski nie zajmuje się sprawami personalnymi, a jedyną decyzja w tej mierze jest powierzenie funkcji zastępcy nadleśniczego Sławomirowi Jaworskiemu, który tym samym wraca na zajmowane wcześniej stanowisko. W tej chwili skupia się raczej na porządkowaniu po poprzedniku gabinetu, przegląda bieżącą dokumentację oraz odbywa szereg rozmów osobistych i telefonicznych z pracownikami nadleśnictwa. Na poniedziałek 8 kwietnia zwołał naradę kluczowych pracowników, w tym wszystkich leśniczych i podleśniczych. W rozmowie z naszą gazetą zapowiedział pełną współpracę z lokalnymi mediami oraz otwartą politykę informacyjną. O zmianach w życiu nadleśnictwa Żmigród będziemy informować naszych Czytelników na bieżąco.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here