Pracujemy nad skutecznością

54

NOWa: – Jak przesunięcie terminów meczy może wpłynąć na rozgrywki. Na początku maja i na końcu mecze będą skumulowane.

Krzysztof Tabak: – Z pewnością kilka spotkań odbędzie się w środku tygodnia, co spowoduje zwiększenie intensywności ich rozgrywania. Dla drużyn, które mają szeroką kadrę rozgrywanie spotkań np. niedziela-środa-niedziela nie będzie miało większego znaczenia. Natomiast dla drużyn z problemami kadrowymi, taka sytuacja może mieć wpływ na dyspozycję i formę w następnych spotkaniach. Również przesunięcie terminów może zakłócić to, nad czym zespoły pracowały przez cały okres przygotowawczy. Możliwe, że lepszy start będą miały drużyny, które z różnych powodów nie przepracowały tego okresu tak jakby chciały i zagrają na tzw. „świeżości”.

 NOWa: – Jak piłkarze wykorzystują czas, kiedy nie ma jeszcze rozgrywek ligowych?

KT: – Brak jest rozgrywek ligowych, ale my nadal trenujemy. Nie da się ukryć, że zawodnicy są głodni gry o punkty. Trzy miesiące przygotowań, wiele jednostek treningowych, a gry nadal nie ma. Który z piłkarzy lubi tylko trenować? Graliśmy dużo sparingów, ale to nie to samo co mecz ligowy. Inna stawka, inne emocje.

NOWa: – Gdzie i jak prowadzone są treningi?

KT: – Od dłuższego czasu trenujemy na orliku w Skokowej. Po dosyć intensywnym okresie przygotowawczym staramy się to wszystko teraz utrzymać. Trenujemy trzy razy w tygodniu. Czekając na rozpoczęcie ligi dużo czasu poświęcamy zadaniom taktycznym i pracujemy nad skutecznością.

NOWa: – Z kim, gdzie i z jakimi wynikami rozgrywaliście ostatnio sparingi?

 KT: – Zaplanowaliśmy jeszcze dwa sparingi z Kometą Krzelów i MKP Wołów. Oba mecze mieliśmy rozegrać na boisku w Wołowie. Udało nam się rozegrać tylko mecz z Krzelowem, które zakończyło się naszym zwycięstwem 2:1. Z powodu odwołania następnej kolejki prawdopodobnie rozegramy jeszcze jeden mecz w Wąsoszu z tamtejszą Orlą.

NOWa: – Dziękuję za rozmowę i życzę dobrej formy.

KT: – Dziękuję.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here